Чому хочеться солодкого після їжі, похмілля і місячних (а може і завжди) © depositphotos.com
Обмеження в їжі для багатьох стають не тимчасовим заходом, а справжнім способом життя. Незважаючи на всіх тих, хто активно виступає за бодіпозитив і вважає відмову від солодкого марною тратою часу, котра забирає найпростішу насолоду від їжі, налягати на тортики, шоколад та інші солодощі, як і раніше не рекомендує жоден з відомих нам лікарів.
Час від часу, тяга до солодкого стає просто нестерпною. Деякі задаються питанням, чому хочеться солодкого після їжі? Інші запитують, чому коли місячні хочеться солодкого? Хтось не може прожити без солодкого під час вагітності.
Ми зібрали всі необхідні відповіді і готові розповісти тобі про те, чому ж хочеться солодкого в різні періоди.
Чому хочеться солодкого після їжі, похмілля і місячних
- Чому після їжі хочеться солодкого?
Перше, друге і компот – саме до такого раціону ми звикаємо ще в дитинстві. Обід або вечеря вважається якимось незавершеним, якщо ти не з’їдаєш десерт і це може бути наслідком звички. Зазвичай, тяга до солодкого після їжі може говорити про недостатньо правильно збалансований раціон харчування. Можливо, варто здати аналізи і на цукор в крові. Якщо в твоєму раціоні харчування багато продуктів, багатих крохмалем і рафінованими вуглеводами, тяга до солодкого заснована на різкому стрибку цукру в крові і такому ж різкому його зниженні. Постарайся зменшити споживання таких продуктів і спостерігай за результатами.
- Чому коли місячні хочеться солодкого?
Від менструального циклу жінки залежить не тільки її загальне самопочуття, але і харчові звички. Пов’язано це з тим, що загальна витрата енергії у жінок при менструації може вирости на 2,5% -11% від норми. Це означає, що при буянні гормонів твій організм швидше витрачає калорії, а нервова система посилає організму чіткі сигнали, які провокують почуття голоду.
Чому хочеться саме солодкого? Все просто. З солодощами пов’язано не тільки задоволення почуття голоду, але і заповнення нестачі гормону щастя (серотоніну).
Цікаво, що перед менструацією і після неї тебе теж може тягнути до солодощів. Це пов’язують з тим, що після овуляції і до менструації, споживання енергії у жінок може вирости на 90-500 калорій в день.
Важливо відзначити, що тягу до виключно солодкого вчені спростовують.
- Чому вагітним хочеться солодкого?
Як ти вже встигла зрозуміти по попередньому пункту, гормони і харчові звички сильно взаємопов’язані. Не буде сюрпризом і той факт, що вагітні жінки теж втрачають більше енергії, від чого і залежить безконтрольне бажання їсти. На 10-15% від норми виростає витрата енергії у вагітних, а значить організм вимагає ще більше їжі. Важливо сфокусуватися на продуктах, які дарують не тимчасове відчуття ситості (не на пиріжках, булочках, тортах і шоколаді), а на довгограючих і насичуючих компонентах. Горіхи, авокадо, жирна риба, сочевиця, гречка – всі ці продукти дарують відчуття ситості на більш тривалий період.
- Чому з похмілля хочеться солодкого?
При виведенні алкоголю з організму, відбувається його розщеплення в печінці. Цей процес вимагає великих витрат енергії, адже організм розщеплює глюкозу за допомогою інсуліну (гормону підшлункової залози). Коли в організмі стає менше глюкози, з’являється відчуття загальної слабкості і голоду. Найбільш швидкий спосіб заповнити дефіцит глюкози – це швидкі вуглеводи (якраз солодощі і будь-яка інша потенційно шкідлива їжа). Простіше кажучи, прийти в себе за допомогою торта і чізбургера набагато легше, ніж з вівсянкою.
- Що робити, якщо весь час хочеться солодкого?
По-перше, переглянути раціон харчування. Можливо, це пов’язано саме з дисбалансом споживаних БЖВ. По-друге, постаратися додати в щоденний раціон більше насичуючих продуктів. Наприклад, пообідавши бутербродом ти тут же захочеш закусити “чимось солоденьким”, адже залишишся голодною. А ось повноцінний збалансований обід ніколи не залишить тебе голодною і не змусить “наздоганяти” ситість солодощами.
І останнє – аналізи на цукор. Їх варто здавати хоча б раз на рік-два, щоб розуміти, чи все в порядку з організмом.
Раніше ми розповіли про тих, кому не можна їсти шоколад.
Джерело: lady.tochka.net