Ці вікові зміни можуть стати для вас досить неочікуваними

Не усі жінки очікують на такі вікові зміни.

Організм жінки відчуває щомісячні, щотижневі та навіть практично щоденні зміни під впливом гормонів. Ми знаємо, що з віком з'являються зморшки, волосся сивіє, сповільнюється обмін речовин. Але навряд чи вас хтось попереджав, що старішати будуть навіть мочки вух і ясна. Ми розповімо про те, як відтермінувати зміни (або виправити ситуацію), якщо вони вже сталися, інформує Ukr.Media.

Брови стають тоншими…

…і через це обличчя виглядає старшим.

Чому?

Існує кілька можливих причин. Брови, як і волосся на голові, рідшають з наближенням менопаузи або після пологів. Це явище викликане гормональними змінами в організмі. Якщо випадання волосся є дуже вираженим, це також може сигналізувати про дисбаланс гормонів щитоподібної залози або залізодефіцит.

Що робити?

Зверніться до трихолога. А якщо випадання брів супроводжується іншими симптомами (різке збільшення ваги, постійне відчуття холоду, підвищена втома), рекомендуємо відвідати ендокринолога, щоб перевірити роботу щитоподібної залози.

Ваші зуби змінили колір і форму

А ще вони вже не такі білі, як раніше, і начебто стали довшими.

Чому?

Ясна, як і будь-яка інша частина тіла, з часом втрачають тонус. Емаль може тоншати, оголюється дентин, який поступово жовтіє. Шийки зубів оголюються, що призводить до підвищеної чутливості.

Що робити?

Забезпечте особливо ретельний догляд за порожниною рота — це найбільш розумний крок:

  • після чищення зубів та після їжі використовуйте ополіскувач, особливо якщо ви полюбляєте яскраво забарвлені продукти і каву;
  • якщо у вас підвищилася чутливість зубів, чистить їх спеціальною пастою для зміцнення емалі;
  • не використовуйте відбілюючі засоби! Вони посилюють витончення емалі.

Зневоднена шкіра

І товстий шар зволожувального крему більше не вирішує проблему.

Чому?

З плином часу шкіра стає тоншою і швидше втрачає вологу. Крім того, після 40 років сальні залози, які створюють захисний гідроліпідний шар, теж починають працювати менш активно. Через це шкіра стає більш сухою. З одного боку, тих, хто за часів юності страждав від жирного блиску, це може навіть порадувати. З іншого — якщо шкіра і без того була сухою, вам знадобиться особливо ретельний догляд.

Що робити?

Перший крок: перегляньте харчування, збільшивши кількість незамінних жирних кислот, які відповідають за відновлення шкіри, зволоження і тонус. Їжте жирну рибу, рослинну олію, горіхи, насіння. За необхідності приймайте добавки з омега-3.

Можливо, варто змінити догляд за шкірою. У жодному разі не вмивайтеся милом, використовуйте м'які засоби для вмивання — молочко, пінку, гідрофільну олію. Зволожуйте обличчя у кілька етапів: спочатку сироватка з гіалуроновою кислотою, потім крем (їх краще купити два: один — зволожувальний, другий — живильний), можна додати у свій б'юті-режим олію для сухої шкіри, зволожувальний тонік і маски.

На обличчі з'явилося волосся

Над губою, на шиї або підборідді — навряд чи це вам подобається.

Чому?

Волосяні фолікули чутливі до тестостерону. Хоча це чоловічий гормон, він є й у жінок і відповідає за зростання густого темного волосся. У деяких жінок рівень цього гормону підвищується через синдром полікістозних яєчників.

Що робити?

Якщо йдеться про один або декілька волосків, вам допоможе звичайний пінцет — не забудьте продезінфікувати його перед процедурою, а також обробіть антисептиком "робочу" зону. Якщо волосся забагато, подумайте про лазерну епіляцію.

Якщо крім появи волосків на обличчі ви помітили ще й інші симптоми (збільшення ваги, труднощі із зачаттям, проблемна шкіра), справа може бути у синдромі полікістозних яєчників. І найрозумніше, що можна зробити, — звернутися до лікаря, щоб з'ясувати причину змін.

Ваші стопи змінили форму

Здавалося б, це незвичайне явище, але насправді воно зустрічається досить часто.

Чому?

З віком подушечки стоп стають тоншими, а навантаження на суглоби може призвести до деформації форми стоп.

Що робити?

Стопи, зазвичай, стають більш плоскими з віком внаслідок того, що м'язи слабшають, тому тренування — наше все. Спробуйте таку вправу: покладіть тенісний м'яч між щиколотками та встаньте поряд з робочою поверхнею вашої кухні — зіпріться на неї. Стисніть щиколотки, щоб утримувати м'яч на місці, потім піднімайте й опускайте п'яти. Повторюйте 5-10 разів на день.

Мочки вух стають довшими

Ні, вони не зростають, вони змінюють форму

Чому?

З віком м'які тканини розслабляються і змінюється структурна підтримка. У поєднанні з втратою еластичності та колагену у шкірі це може викликати провисання мочки вуха.

Що робити?

Вашим вухам потрібен такий самий догляд, як і обличчю. Використовуйте SPF і зволожувальний крем. Не зловживайте важкими сережками, які розтягують м'які тканини. Кардинальний метод — ін'єкції гіалуронової кислоти.

Нетримання

Може відбуватися спонтанно або під час фізичних навантажень.

Чому?

Нетримання іноді виникає після пологів або під впливом гормональних змін.

Що робити?

Виконуйте вправи для зміцнення м'язів тазового дна. Щодня! Їжте продукти, багаті на колаген: кісткові бульйони, холодець. Якщо потрібно, приймайте харчові добавки. Колаген робить тканини більш еластичними.

Пийте журавлинний сік і спеціальні трав'яні збори. Вони покращують роботу сечового міхура за рахунок зменшення запальних процесів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *