Плоский підтягнутий животик – мрія багатьох не тільки жінок, але й чоловіків.
Проте буває і так, що скільки зусиль ми не доклали б, він зрадницьки випирає під одягом. Більш того, іноді ні заняття спортом, ні дієти не можуть впоратися з тим, що живіт продовжує зростати, інформує Ukr.Media.
Існує безліч факторів, які впливають на цей процес. Наприклад, не здорова дієта з великим вмістом солодкого, включаючи фруктові соки і газовані напої, і продукти з транс-жирами — прямий шлях до відкладання жирової тканини в області живота. Генетика — ще один фактор, що сприяє огрядності. Вчені вважають, що існує ряд спадкових станів, що впливають на обмін речовин, звички в харчовій поведінці і розвиток хвороб, пов'язаних з ожирінням.
Крім того, накопиченню жирової тканини сприяють недолік сну, паління, стреси, вживання алкоголю, порушення природної мікрофлори кишечника, вікові зміни, зокрема, менопауза, а також недолік фізичної активності.
Перше, з чого варто починати боротьбу з жиром (не рахуючи обов'язкової консультації зі спостерігаючим лікарем), — коректування дієти. Ми пропонуємо вам ознайомитися з переліком продуктів, які можуть сприяти накопиченню жиру.
Вироби з білої муки і рис
У цих продуктах високий вміст вуглеводів, які швидко засвоюються організмом і накопичуються у вигляді жиру. До них відносять вироби з білого борошна, в тому числі випічка і здоба, макарони, і білий рис. Повністю відмовлятися від своїх звичок не обов'язково. Досить замінити ці продукти виготовленими з цільнозернового борошна і коричневий рис.
Зернові
Ця група продуктів, безперечно, корисна для організму. Але багато людей збільшують порцію, забуваючи, що разом з нею зростає і кількість калорій.
Солодке
Підсолоджувачі, зокрема цукор, сприяють підвищенню рівня інсуліну і, як наслідок, більш активного перетворення їжі в жирову масу. Особливо обережними слід бути з газованими напоями і випічкою, до складу яких входять також деякі консерванти — все це сприяє поглинанню так званих «порожніх» калорій. Замінники цукру, такі, як фруктоза, так само як і в більшості магазинні фруктові соки, — не краще.
Маргарин і вершкове масло
Як і будь-яка інша жирна їжа, в тому числі смажена, копчена, це — джерело трансжирів, сприяють також підвищенню рівня холестерину.
Картопляні чипси та інші снеки
У чипсах немає нічого страшного за умови помірного споживання і того, що вони готуються шляхом випікання з застосуванням технологій знежирення. Але більшість виробників використовують гідрогенізовані олії. А це — ще одне джерело трансжирів. До речі, слід уникати будь-яких снеків з великим вмістом солі.
Готові салати
Фаст-фуд дуже зручний, але навіть готові фасовані салати, в тому числі дієтичні та овочеві, можуть бути причиною накопичення жирової тканини. І справа не в самих інгредієнтів, а в заправках, до складу яких часто входять трансжири.
Іноді проблема збільшення обсягів в області талії не пов'язана з надмірною кількістю жиру. Цьому явищу часто сприяє також банальне здуття живота, яке також може викликатися харчовими продуктами.
Позбутися від нього цілком реально.
Із зайвими обсягами в області талії, будь то результат здуття або накопичення жирової тканини, можна і потрібно боротися. Однак слід пам'ятати, що насамперед необхідно встановити причину як одного, так і другого явища, оскільки організм кожного з нас індивідуальний і може по-різному реагувати навіть на цілком нешкідливі продукти.
Джерело: ukr.media