Що таке комендантська година © Depositphotos
Пандемія коронавірусу набирає обертів, за останню добу зафіксовано понад 40 тис. інфікованих Covid-19. У декількох областях вже введено режим надзвичайної ситуації, а міністри охорони здоров’я та внутрішніх справ наполягають на введені надзвичайного стану в Україні. Ми вже розібралися, чим надзвичайна ситуація відрізняється від надзвичайного стану, тепер з’ясуємо, що таке комендантська година, та в якому випадку її можуть ввести.
- Що таке комендантська година
Комендантська година – це додатковий захід правового режиму надзвичайного стану, тобто її можуть вводити на території, де встановлено надзвичайний стан Президентом України. Під час комендантської години громадянам забороняється перебувати на вулицях та в громадських місцях певного населеного пункту, де введено відповідне обмеження. Як правило, такі обмеження вводяться у вечірній та нічний час.
За дотриманням правил комендантської години слідкують комендантські патрулі, які формують з числа військовослужбовців чи співробітників органів внутрішніх справ.
Людей, які перебуватимуть на вулицях чи громадських місцях під час комендантської години, мають право затримувати комендантські патрулі, перевіряти наявність документів, які дозволяють виходити у заборонений час на вулицю. Також патрулі можуть проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла затриманих громадян.
Якщо особа, яка порушила комендантську годину, буде опиратися патрулю, правоохоронці можуть застосувати силу та вогнепальну зброю.
Порушників комендантської години можуть затримувати та доставляти до пункту перевірки (військова комендатура чи поліція). Осіб, що порушують комендантську годину, можуть навіть притягувати до юридичної відповідальності (штрафу та арешту).
- Де введено комендантську годину через коронавірус?
Першими комендантську годину через коронавірус ввели у Китаї. Наразі такий захід вже поширився у багатьох країнах світу.
10 березня в Італії введено комендантську годину. Заборона виходити на вулиці після 18.00.
15 березня на Філіппінах ввели комендантську годину. Перебувати на вулицях заборонено з 20.00 по 5.00.
20 березня Туніс та Шрі-Ланка ввели заборону з’являтися на вулицях з 18.00 до 6.00.
21 березня переміщення вулицями заборонили у Йорданії та Домініканській Республіці (з 20.00 до 6.00).
23 березня комендантська година введена у Саудівській Аравії (з 19.00 до 6.00) та у Греції (треба мати підтвердження мети виходу на вулицю: робота, візит до лікаря, аптеки та магазину).
Раніше ми розповідали, що у Греції штрафуватимуть за порушення карантину на 5000 євро.
Джерело: lady.tochka.net