З 1 квітня швидка допомога виїжджатиме лише на ті виклики, де є загроза життю людини. Про це розповів директор Кіровоградського департаменту охорони здоров`я Олег Рибальченко, інформує Суспільне.UA.
Каже, з квітня послуга екстреної медичної допомоги фінансуватиметься з бюджету національної служби здоров`я. Для пацієнтів вона буде безкоштовною.
Фінансування екстреної допомоги визначатимуть за кількість населення в області. Тобто буде єдиний тариф. Його множитимуть на кількість жителів області. Саме таку суму отримає заклад. Витрачатиме гроші на свій розсуд. Нині в області працюють 88 бригад екстреної медичної допомоги, по одній на 10 тисяч людей.
Виконувачка обов’язків директора центру Ольга Степанова каже: порахували, скільки грошей їм треба на рік.
«Наші потреби – ми порахували за минулий рік – до 120 мільйонів. Нам виділяють 92% від цієї суми, це 111 мільйонів ми отримаємо. Фінансуватись будуть тільки екстрені виклики. Ми населення готуємо до цього, рекомендуємо їм звертатись завчасно до сімейних лікарів», – розповідає Ольга Степанова.
За добу отримують у Кропивницькому в середньому 180 дзвінків – каже фельдшер Андрій Павленко.
«Десь третина тих викликів, які приймаються, передаються на поліклініки», – констатує він.
З 1 квітня швидка допомога приїде лише в екстреному випадку – каже Олег Рибальченко.
«Диспетчер екстреної допомоги діє відповідно до алгоритму, він задає певні питання, на які має отримати чіткі відповіді від тієї людини, яка викликає швидку. І на підставі цього він зможе зорієнтуватися, чи приїде бригада, чи дати пораду пацієнту – звернутися до поліклініки самостійно, викликати лікаря додому, або диспетчер самостійно передасть цей виклик на поліклінічну службу, і цього пацієнта відвідає протягом доби лікар», – пояснив посадовець.
Говорить – як саме фінансуватимуть екстрену медичну допомогу, знатимуть наприкінці березня.
Детальніше – за посиланням.
Джерело: zpu.kr.ua