Що заважає нам заснути?
Практично кожна людина розуміє, наскільки важливий сон для здоров'я, і, ймовірно, багато разів намагалася налаштувати режим сну і неспання, і змушувала себе лягати спати вчасно. Але чому ж нічого не виходить?
Що показують результати досліджень
Фахівці називають проблему відтягування часу відходу до сну прокрастинацією перед сном. Ми кожен день можемо обіцяти собі, що сьогодні був останній раз, коли ми засиділися так пізно. Але в більшості випадків ні наступного дня, ні через тиждень або навіть місяць, обіцянка не буде виконана, інформує Ukr.Media.
Вчені вивчили ситуації майже 2,5 тисячі жителів Нідерландів. У підсумку виявилося, що 53% людей лягають пізніше, ніж планували як мінімум двічі за тиждень. При цьому всі вони до кінця дня відчували втому і хотіли відпочити. Наступним етапом роботи фахівців було визначення причин, за якими люди не хочуть лягати спати, навіть якщо хочуть цього.
Причини, за якими люди лягають спати пізно
Приналежність до хронотипу «сова»
Ця категорія людей найчастіше страждає від прокрастинації перед сном в перші кілька днів робочого тижня. Як правило, це відбувається через те, що на вихідних вони лягають пізно і довго сплять. У підсумку, бадьорі та виспані, вони не можуть рано заснути в неділю, навіть розуміючи, що завтра потрібно рано вставати на роботу.
Низький рівень самоконтролю
Багато хто не лягає спати вчасно оскільки, контролюючи себе протягом всього дня, вони хочуть розслабитися ввечері. Чим більше нелюбимих справ ми виконуємо днем, тим нижчий запас самоконтролю ввечері.
Як боротися з прокрастинацією перед сном
- не лягайте спати та не вставайте пізно у вихідний день;
- вечірню рутину перенесіть на інший час;
- використовуйте поради для поліпшення якості сну;
- контролюйте свої дії протягом дня;
- з самого ранку налаштовуйтеся, що ляжете спати раніше.
Джерело: ukr.media