Вуглеводи у раціоні мають бути правильними.
Вуглеводи повинні складати 45-65% нашого щоденного раціону — в іншому випадку може бути порушений обмін речовин, а організм не отримає достатньо енергії. Але, зрозуміло, не варто отримувати необхідні калорії з булочок, картопляних чипсів і інших "порожніх" продуктів. Як же визначити, чи достатньо ви їсте й чи не час вам перейти на більш здоровий раціон? Спирайтеся на ці 5 ознак і перевірте, чи не занадто ви захопилися "порожніми" калоріями, інформує Ukr.Media.
Вам не вистачає енергії
Ви відмінно висипаєтеся, але вже до середини дня ледве рухаєтеся і мрієте про те, щоб втекти додому? Цілком може бути, що винна ваша дієта: "легкі" вуглеводи викликають короткочасний сплеск енергії, але щойно у кров надходить достатньо інсуліну, щоб впоратися з цукровим "ударом", ви знову відчуваєте втому і млявість.
Ваш настрій постійно "скаче"
Ще один побічний ефект від стрибків інсуліну, які викликають "легкі" вуглеводи — постійна дратівливість і похмурість. Якщо ви помітили, що ваш настрій нестабільний, якщо вас занадто легко вибити з колії — спробуйте зменшити кількість "порожніх" вуглеводів, замінивши їх на каші та продукти з високим вмістом клітковини. Має допомогти.
Ви постійно хочете їсти
Ви щойно з'їли дуже ситний обід, але минуло зовсім небагато часу, і ви знову відчуваєте голод? Так може бути, якщо на обід (а також сніданок і вечерю) у вас були вуглеводи. "Порожні" вуглеводи занадто високо піднімають рівень цукру у крові — але ненадовго. А реакцією на падіння рівня інсуліну найчастіше буває сильне почуття голоду. І ви слухняно вирушаєте на кухню за черговою порцією їжі, ще сильніше розгойдуючи інсулінову "гойдалку". І єдиний спосіб зістрибнути з неї — перейти на продукти, багаті на клітковину і харчові волокна.
Ви не можете схуднути
Ви тренуєтеся кілька разів на тиждень і зменшуєте кількість калорій, а вага все одно стоїть на місці? Можливо, уся справа саме у вуглеводах: інсулін, який вивільняється щоразу, коли ви з'їдаєте щось "порожнє", "зачиняє" цукор у вигляді жиру у клітинах вашого організму і запобігає його руйнуванню. Звертайте пильну увагу на склад продуктів, які ви купуєте. Можливо, у них занадто багато доданого цукру і замало волокон.
У вас високий рівень холестерину
Ще один побічний ефект від зловживання вуглеводами — підвищений рівень холестерину. Причому, якщо ви часто їсте легкі вуглеводи, підвищується саме "поганий" холестерин, який збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Тож якщо ваш холестерин постійно зростає, замисліться, чи не занадто ви зловживаєте "поганими" вуглеводами.
Джерело: ukr.media