У Кіровоградській області пропозиції на укладення договору на надання допомоги пацієнтам з туберкульозом подали 12 медичних закладів. Серед них – Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер, Олександрійський протитуберкульозний диспансер, Знам’янська міська лікарня ім. Лисенка.
Про це у відповідь на запит «Гречки» повідомили у Національній службі здоров’я.
Загалом станом на 28 лютого 350 закладів спеціалізованої медичної допомоги подав заяву до НСЗУ на лікування туберкульозу, з них 44 – історичні тубдиспансери. Всі інші заклади – це багатопрофільні лікарні, які мають всі умови для надання такої послуги.
На 9 місяці 2020 року на лікування дорослих і дітей з туберкульозом у Програмі медичних гарантій передбачили 627 млн 721 тис грн. Ці кошти виплатять тим закладам, які укладуть договір на надання таких послуг.
У НСЗУ переконують, жоден пацієнт, який потребує допомоги, не залишиться без неї. У нього буде вибір серед багатьох лікарень. НСЗУ оплатить лікування туберкульозу за однаковим тарифом як в тубдиспансерах, так і в інфекційних відділеннях багатопрофільних лікарень. Тариф включає діагностику, лікування в амбулаторних умовах та умовах стаціонару. Лікарські засоби закуповуються за централізованими програмами МОЗ.
ВООЗ рекомендує Україні рішучіше впроваджувати нові форми лікування через амбулаторний прийом ліків. В розвинених країнах пацієнти з туберкульозом лікуються в стаціонарі 2 тижні, далі – амбулаторно. Такі стандарти планують ввести і в Україні, адже наразі середня тривалість перебування дорослих пацієнтів в Україні – 87,94 днів.
Нагадаємо, вже є приклади закладів, які успішно скоротили термін перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні. Так в Одеському обласному центрі соціально значущих хвороб середня тривалість госпіталізації – 34 дні.
Джерело: gre4ka.info