Якщо ви з тих людей, які не уявляють, свого життя без навушників, то повинні пам'ятати про деякі правила.
З появою навушників наші поїздки на роботу і заняття в спортзалі стали набагато приємнішими. Цей винахід став невід'ємною частиною нашого життя, і більшість з нас проводить більшу частину дня з музикою, яка звучить у вухах. Однак ви коли-небудь замислювалися про те, як навушники впливають на органи слуху? Якщо ви відноситеся до тих людей, які не уявляють, як будуть виконувати рутинні справи без навушників, то повинні знати про такі серйозні наслідки, як:
- біль у вухах;
- роздратування у вухах;
- інфекції вуха;
- повна або часткова втрата слуху.
Останні дослідження американських вчених показують, що саме навушники є причиною збільшення випадків втрати слуху серед молоді. Але як же захистити свої вуха і при цьому повністю не відмовлятися від приємного проведення часу?
В першу чергу, ви не повинні слухати музику на гучності вище 60%. Ідеальний варіант – не більше 50%. Гучність повинна залишатися на рівні від 60 до 85 децибел. Якщо слухати музику протягом 15 хвилин гучністю понад 100 децибел, ризик втрати слуху значно підвищується, інформує UkrMedia.
Знаходячись дуже близько до барабанних перетинок, навушники можуть видавати дуже гучні звуки, які змушують барабанні перетинки вібрувати. Ця вібрація розповсюджується на внутрішнє вухо і досягає порожнини, заповненої рідиною і покритою тисячами крихітних чутливих волосків, які рухаються, коли рідина всередині неї вібрує. Коли вуха людини дуже довго піддаються дії сильних звуків, волоски миттєво згинаються або складаються, втрачаючи свою чутливість. Чим голосніше звук, тим сильнішї вібрації і тим більше волоски змушені рухатися. Для їх відновлення потрібно досить багато часу, проте в деяких випадках це буває неможливо, що призводить до незворотного порушення слуху.
Найпростіший спосіб перевірити гучність навушників – запитати про це оточуючих людей. Якщо вони чують вашу музику, коли ви в навушниках, значить її потрібно зменшити.
Крім того кожні півгодини давайте вухам відпочити. Щоб не захопитися і не забути вчасно витягнути навушники, встановіть на свій смартфон спеціальну програму, яка за допомогою звукового сигналу підкаже вам потрібний час.
Джерело: ukr.media