Вчені довели, що стрес шкодить навіть зубам

Вчені довели, що стрес шкодить навіть зубам © depositphotos.com

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско довели, що під впливом стресу шари емалі стають тоншими і менш щільними, знижується резистентність до патогенних бактерій.

У дітей стресові стани виникають не тільки через надмірні вимоги в школі, але також, наприклад, через проблеми у відносинах з батьками, постійний шум або фізичне і психічне насилля. Організм людей, що зазнають сильного стресу, виробляє надлишок стресового гормону кортизолу.

Український професор і лікар-стоматолог з 30-річним досвідом, засновник мережі стоматологічних клінік “Клініка Заблоцького” Ярослав Заблоцький, переконаний, що стрес призводить не тільки до знищення емалі, але і до стирання зубів.

Ярослав Заблоцький
стоматолог

погляд експерта

Найбільше на що впливає стрес, чого не знають ні українські жінки, ні українські чоловіки – це те, що стрес провокує стирання зубів під час сну. Зуб людини, покритий емаллю, яка подібна до панциру черепахи, і дуже твердий. Якщо перший шар емалі вже стерся, починає стиратися дентин – це тверда тканина зуба, яка підтримує зубну емаль. Так, тонка емаль і тертя зубами призводять до великих проблем, які пережитий стрес залишає нам “у спадок”. Для того щоб такі пошкоджені і стерті зуби відновити, потрібно буде покривати їх керамічними накладками, а це задоволення не з дешевих.

Методологія дослідження зубів як потенційних маркерів майбутніх захворювань сьогодні знаходиться тільки в процесі розробки. Але в одному вчені впевнені: тканини зубів є одними з небагатьох в організмі, на яких відбивається будь-який екзогенний вплив. І завдяки дослідженням, в майбутньому, це допоможе попередити ряд захворювань.

Потрібно вчитися контролювати стрес в нашому житті і мінімізувати його наслідки. Стрес виникає через гроші, навіть коли їх багато. Стрес виникає від любові, навіть якщо вона відсутня. Стрес виникає від іспитів, навіть якщо ви готові до них. І ще з багатьох причин…

Ярослав Заблоцький
стоматолог

погляд експерта

Коли ми відчуваємо стрес і хвилюємося вдень, вночі – сильно стискаємо зуби і тремо ними уві сні. Запобігти цьому можна. У медицині існує два терміни – це скарга і ознака. Тобто, коли ви приходите до лікаря і говорите, що ваші зуби стерлися – це скарга. Але часто пацієнти не здогадуються і не помічають, що стирають зуби. Це може визначити лікар. Саме тому так важливо відвідувати лікаря-стоматолога вчасно – раз на півроку. Він може побачити ознаки стирання і запропонує вам спеціальну капу, яка буде захищати зуби вночі.

Раніше ми давали поради, як впоратися зі стресом на роботі.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *