Розтяжки на ногах © depositphotos.com
Розтяжки на ногах можуть з’явитися з багатьох причин, які не завжди від тебе залежать. Але через що б вони не виникли, це не робить факт їх появи менш дратівливим. tochka.net вирішила поберегти твої нерви і розповідає про те, як прибрати розтяжки.
Що таке розтяжки?
У медицині розтяжки називаються “Стрий”. Це шкіра, яка тріснула в результаті сильного натягу і була “зшита” сполучною тканиною. Саме через сполучної тканини на місці тріщин утворюються атрофічні рубці з нерівними краями. Нові розтяжки зазвичай червоного кольору, але з часом вони біліють.
Причини появи розтяжок
Прийнято вважати, що розтяжки з’являються під час вагітності або через різких стрибків ваги. Насправді ж таких причин набагато більше і не завжди вони залежать від людини.
- Активний ріст
Розтяжки бувають і у підлітків. Під час швидкого росту кісток шкіра, позбавлена еластичності, починає рватися. Зазвичай це стосується попереку, грудей, стегон.
- Скачки ваги
При різкому наборі і зниженні ваги через жирових відкладень шкіра може рватися або заламуватися.
- Вагітність
Через зміни в гормональному фоні змінюється і склад сполучної тканини шкіри. Більш тендітна і ламка в цей період вона рветься на грудях і животі.
- Гнетична схильність
Погана еластичність шкіри може дістатися тобі у спадок. Тому, якщо ти помічала розтяжки у близьких, то активніше займайся їх профілактикою.
- Харчування
Якщо твій організм отримує мало білка, то стрії отримують благодатний грунт. Адже білок – будівельний матеріал для колагену і еластину. Саме ці речовини відповідають за еластичність шкіри.
- Зневоднення
Шкіра, яка втрачає вологу, стає менш еластичною.
Розтяжки на ногах © depositphotos.com
Як позбутися від розтяжок на ногах?
Ти можеш використовувати як і послуги салонів, так і домашні методи. Головне – розуміти, що боротьба з розтяжками – справа не одного дня і навіть не одного місяця.
Вважається, що таке лікування – найефективніший і дієва зброя в боротьбі з розтяжками. Це може бути глибокий хімічний пілінг, микродермобразия, фраксель, мезотерапія, біоревіталізація. Зверни увагу на те, що всі ці процедури потрібно проходити курсом і не варто вірити косметологів, які обіцяють позбавити тебе від розтяжок за один раз.
Якщо ти ще не готова до походів в салон, то можна спробувати вирішити проблему будинку. Для цього вибирай Догляду кошти з вмістом водоростей, вітамінів і антиоксидантів, емалентов (натуральних олій, воску). Ці речовини живлять шкіру і вирівнюють її рельєф. Враховуй, що перемогти розтяжки будинку повністю ти, на жаль, не зможеш.
Як уникнути появи розтяжок?
Для профілактики появи стрий також потрібно виконувати процедури.
- Грязьові маски і обгортання
Такі маски і обгортання з водоростями допомагають підвищити тонус і еластичність шкіри.
- Правильне харчування
Старайся споживати більше білкової їжі і пити необхідну кількість води в день, щоб уникнути зневоднення організму.
- Контроль ваги
Правильне схуднення – не більше 2% від маси тіла в місяць. При такому темпі твоя шкіра не втратить тонус.
- Не забувай про догляд
Не просто купуй засоби для догляду, але і використовуй їх щодня. Креми, сироватки, молочко, лосьйони для тіла з активними зволожуючими компонентами повинні стати твоїми незмінними супутниками. Вітамінні комплекси, пептиди, гіалуронова кислота, рослинні екстракти та інші корисні компоненти допомагають відновити гідроліпідний баланс шкіри.
При появі перших розтяжок старайся наносити косметичні засоби перед заняттями спортом.
- Пілінг
Достатньо робити його раз на тиждень – очищена від мертвих клітин шкіра відновлює кисневе дихання. Також ця процедура покращує клітинний метаболізм.
- Водні процедури
У боротьбі з розтяжками тобі допоможе контрастний душ. Завдяки цій процедурі ти поліпшиш кровообіг і тонус шкіри. Також не забувай робити пощипувати масаж під час водних процедур.
Використовуючи всі ці методи, не забувай, що еластичною і підтягнутою шкіра стає завдяки спорту. Тому знайди собі заняття до душі – йога, пілатес, сайклінг, біг або щось інше. Це не тільки допоможе в боротьбі з розтяжками, але і урізноманітнить твоє дозвілля. А походи в басейн допоможуть зняти напругу в м’язах і крепатуру після тренувань. Більш того, заняття у воді – безкоштовний масаж твого тіла, адже при кожному скручуванні, помаху рукою або ногою ти долаєш силу опору води.
Раніше ми розповідали про те, навіщо, чому і для чого потрібно робити уколи краси. Якщо ти сумніваєшся, чи потрібні вони тобі, то можеш прийняти остаточне рішення.
Джерело: lady.tochka.net