Захворювання, проти яких презерватив безсилий

Захворювання, проти яких презерватив безсилий © tochka.net

Презерватив – найпоширеніший спосіб захищеного сексу. Чому тоді при цьому самому захищеному сексі відбувається зараження ІПСШ (інфекціями, що передаються статевим шляхом)? Лікарі не дарма наполегливо рекомендують регулярно здавати аналізи на венеричні захворювання, навіть якщо ти завжди використовуєш презерватив, тому що, насправді, кондом – не гарантія безпечного сексу. Це, звичайно, засмучує, але зовсім не означає, що потрібно відмовитися від цього захисту. Просто будь в курсі, що можеш побачити в результатах аналізів і чому.

Презерватив не захищає від статевих інфекцій, прояви яких можуть бути “за рамками” його захисної дії. Наприклад:

  • Сифіліс

Первинний сифіліс має вигляд твердого шанкра. Ерозія або виразка з мідно-червоним блискучим дном частіше проявляється на статевих органах. Але він так само може “уподобати” будь-яку ділянку тіла, що стикалася з тілом зараженої людини. Щільний шанкр іноді виникає на шкірі лобка і стегон, на животі, в ротовій порожнині, на губах, навколо анального отвору і навіть на долонях. Тож не дивно, що презерватив, що оберігає маленький фрагмент тіла, рятує далеко не завжди. При відсутності лікування через 6-7 тижнів розвинуться висипання на поверхні і слизових оболонках рота, носа і геніталій. Зовнішні симптоми доповнює температура, болі в суглобах, безсоння. Тому зволікати з походом до лікаря при первинних ознаках хвороби ні в якому разі не можна.

  • Генітальний герпес

Це захворювання дає про себе знати через 5-7 днів після статевого акту. Генітальний герпес покриває промежину, піхву і шийку матки. На набряклій шкірі і слизових оболонках прокльовуються крихітні бульбашки з рідиною. Жінки відчувають біль і печіння, дискомфорт при сечовипусканні. Якісний презерватив істотно знижує ризик зараження герпесом. Однак він не потрібен, якщо бульбашки засіяли не тільки геніталії, але і область лобка. При терті збудник легко перейде від одного носія до іншого. Простий герпес можна підхопити і при оральному сексі. Тому перш ніж зайнятися оральним сексом з партнером, в якому не впевнена – добре подумай.

  • Полові бородавки

Отримати венеричний вірус ризикують сексуально активні люди, які нехтують правилами особистої гігієни. Вірогідність зараження підвищується у тих, хто не долікував гонорею, трихомоноз, хламідіоз і не блокував інші запальні процеси сечостатевого апарату. У жінок кондиломи покривають малі статеві губи, отвір піхви, задній прохід. У процесі розвитку конусоподібні бородавки перетворюються в великі утворення з неприємним запахом. Єдиний спосіб радикального позбавлення від кондилом – місцеве видалення.

  • Короста, лобкові воші, а також контагіозний молюск

Контагіозний молюск з’являється на місці впровадження вірусу – на обличчі, животі, шиї, стегнах, статевих органах. Молочно-білий або блідо-рожевий висип часто виявляється поза “зоною покриття” презерватива. Щільні напівсферичні вузлики мають розмір від зерна до горошини. Щоб не занести вторинну інфекцію, не видаляй висипання самостійно. У кабінеті дерматолога молюск зникне під впливом лазерних променів або рідкого азоту.

Захворювання, проти яких презерватив безсилий © depositphotos.com

Дуже часто причина зараження інфекцією – неправильне використання презерватива. Як не парадоксально, але результати досліджень показують, що найбільш поширеними помилками є:

  • неправильне надягання презерватива, внаслідок чого виникає необхідність переодягати його під час статевого акту;
  • надягання презерватива не на початку, а в процесі статевого акту;
  • знімання презерватива до кінця статевого акту;
  • відсутність зміни презерватива при різних видах сексуальних контактів;
  • використання презерватива тільки для вагінальних контактів;
  • використання відразу двох презервативів;
  • зісковзування презерватива в процесі статевого контакту;
  • порушення цілісності презерватива при використанні нерекомендованих мастил, використанні виробів з простроченим терміном придатності, механічні пошкодження презерватива і т. д.

Як уберегти себе від зараження ІПСШ?

  • вступати в статеві відносини завжди краще з перевіреним здоровим статевим партнером;
  • використовувати презерватив необхідно правильно і при всіх видах сексуальних контактів;
  • який би презерватив ти не використовувала, це не відбивається на його ефективності;
  • купувати презервативи необхідно тільки в аптеках, завжди перевіряти термін придатності;
  • якщо бачиш висипання на тілі партнера (а особливо в області статевих органів), бери сумку і їдь додому;
  • пам’ятай, що при оральному сексі без презерватива ризик заразитися захворюванням – є. ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАЙ ПРО ЦЕ.
  • щоб не перетворитися в жертву обставин, стеж за тим, щоб презерватив був надітий до самого кореня статевого члена.

Що робити, якщо порвався презерватив?

Перш за все необхідно обмити полові органи теплою водою з милом і помочитися. Застосування різних антисептиків може в деяких випадках запобігти зараженню. У виняткових випадках показано профілактичне лікування. Можна скористатися препаратом “Мірамістин” (це спрей-антисептик), але зловживати не можна.

Отже, можна зробити висновок, що презерватив не є засобом захисту від інфекцій зі 100% ефективністю, але правильне використання презерватива значно знижує ймовірність зараження статевими інфекціями і венеричними захворюваннями. Ясно, що молодість – це sex, drugs & rock`n`roll, але ти, як доросла дівчинка, повинна розуміти, що краще не ризикувати і носити в сумці презервативи ЗАВЖДИ.

Раніше ми розповідали, про що ми брешемо нашим сексуальним партнерам.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *