На думку фахівців, це може бути причиною того, що жінки більш схильні до всіляких залежностях.
Психолог Роджер Філлінгам з Університету Флориди більше 20 років вивчає гендерні відмінності і сприйняття болю. Нещодавно він провів експеримент за участю чоловіків і жінок у віці від 45 до 85 років. Під час нього він використовував різні больові подразники, зокрема тиск, жар, холод і електричну стимуляцію. За допомогою спеціальних зондів, що впливають на шкіру, добровольців просили оцінити біль, який надходить і підсилюється за шкалою від нуля до десяти, інформує Ukr.Media.
«В основному жінки реагували болючіше на одні і ті ж стимули, що і чоловіки», — зазначає Філлінгам.
Звичайно, робить застереження дослідник, можливо, що чоловіки просто менш охоче зізнаються в тому, що їм боляче. Тим часом жінки за життя несуть тягар болю, якщо згадати хоча б про пологи і щомісячні спазми.
Крім того, як відзначають вчені, жінки частіше страждають від хронічного головного болю, депресії, тривоги, болю в попереку і шиї. Представниці прекрасної статі частіше звертаються до медиків, які виписують їм знеболюючі препарати, зокрема опіоїди. Звідси — проблема залежностей від ліків, наркотиків, алкоголю та сигарет, які притаманні жінкам швидше.
Таким чином, каже Філлінгам, дослідження може допомогти розробити більш індивідуальні методи лікування. «В результаті нам можуть знадобитися рожеві і блакитні таблетки, але колись потрібно зрозуміти, які механізми специфічні для жінок або для чоловіків», — додав він.
Джерело: ukr.media