Які корисні властивості зберігає в собі кавун?
Кавун відноситься до того ж сімейства, що і диня, а огірку доводиться зведеним братом. Тому не дивно, що народні рецепти, пов'язані з цією ягодою, передаються з покоління в покоління так само, як і огіркові: за допомогою кавуна можна довести до ладу шкіру, схуднути та оздоровитися в цілому, інформує Ukr.Media.
Кавун є прекрасним засобом для очищення організму. Завдяки великому вмісту вітамінів, фолієвої кислоти, каротину та інших корисних речовин ця ягода покращує обмін речовин в організмі та цілюще впливає на всі системи організму.
Також кавун допомагає виводити жовч, покращує колір шкіри та нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.
На радість усім любителям солодкого, кавун містить легкозасвоюваний цукор і не протипоказаний навіть діабетикам. А для людей, які стежать за своєю фігурою, це ідеальний десерт, адже його калорійність дуже мала.
Також кавун нерідко застосовують в якості лікувального засобу: наприклад, при екземі та псоріазі. Вважається, що м'якуш кавуна, прикладена до уражених місць, сприятливо впливає на шкіру і надає не тільки загоювальний, але й омолоджуючий ефект.
Цікаво, що кавунові скоринки також можуть бути корисні. Відвар із засушених кірок чудово справляється з набряками та допомагає боротися з ревматичними захворюваннями.
Масло гарбузового насіння вважається одним з найефективніших засобів у гонитві за вічною молодістю. У ньому міститься величезна кількість вітаміну Е та омолоджуючих кислот. Ці кислоти допомагають розгладжувати зморшки, висвітлюють пігментацію і прибирають темні кола під очима.
Також масло кавуна добре відновлює пошкоджені від чисельних забарвлень і укладок волосся, розгладжує і не обтяжує їх. Однак пам'ятайте: жоден продукт не замінить вам повноцінне корисне харчування і, звичайно ж, професійну допомогу медиків!
Джерело: ukr.media