Питання-відповідь: що робити, якщо не хочеться снідати? © depositphotos
29 серпня на телеканалі СТБ стартує дев’ятий сезон самого вагомого проекту країни “Зважені та щасливі”. Ведуча – Аніта Луценко. Тренери – Іраклі Макацарія, Марина Боржемська. Боротися за щасливе і здорове життя будуть одинаки, багато з яких впевнені, що саме через зайвої ваги не складається особисте життя. Також допомагати їм буде постійний дієтолог проекту Світлана Фус.
“Що робити, якщо не хочеться снідати” – одне з найпоширеніших питань. Сніданок повинен бути обов’язковий, каже дієтолог, і ось чому.
Коли ми вранці прокидаємося, починаємо рухатися, рівень глюкози в крові знижується. Щоб поповнити її запаси, організм починає брати глюкозу з внутрішніх органів. У цей момент з’являється втома, сонливість і думка про те, що врятувати може тільки каву. Так, це працює, але недовго, хвилин 40. Кава натщесерце подразнює стінки шлунка, що в подальшому може призвести до гастриту. А також підвищує апетит.
У той час, коли організм відчуває приступ голоду, ми можемо перебувати в дорозі або вже на роботі. Відповідно, немає часу для того, щоб нормально поїсти. І в хід починають йти чай, кава, цукерки і тд. На обід, найчастіше, часу також не вистачає. Відчуття голоду перебиваємо бутербродами, печивом. А до вечора, вже вдома, можна наїстися досхочу. І виходить, що той, хто не снідає, ввечері з’їдає більше, ніж потрібно, і до ранку знову не хоче їсти. Це замкнуте коло.
Сніданок нам просто необхідний. Він дає нашому тілу поживні речовини і вітаміни, які підтримують нормальний обмін речовин.
Оптимально снідати з 7:00 до 9:00 ранку. Чашка кави або чаю нормальним сніданком не вважаються. Вони можуть бути присутніми в раціоні тільки в супроводі повноцінної їжі. Поїсти потрібно так, щоб відчуття ситості підтримувалося 3-4 години. Всі ми різні, тому в кожного свій ідеальний сніданок.
Раніше ми розповідали 5 міфів про каву, в які всі вірять.
Джерело: lady.tochka.net