Лікарі успішно провели виправлення хребетної розколини на 23-му тижні вагітності, захистивши дитину від розвитку цілого ряду серйозних проблем.
Операцію проводила численна хірургічна група під керівництвом Даррела Каса, спеціаліста з фетальної хірургії в центрі плоду Клівлендської клініки. З 2002 року він провів понад 160 різних внутрішньоутробних втручань, тому вже має подібний досвід, інформує Ukr.Media.
Дана операція була покликана виправити вроджений дефект розвитку — хребетну розколину (грижу). Це порушення формування хребта, яке може призвести до серйозних наслідків, якщо його не виправити: дитина не зможе нормально ходити, у неї розвинуться хвороби сечостатевої системи, відхилення у розвитку головного мозку і багато іншого.
Операція пройшла успішно: через деякий час відновилася нормальна структура мозку і дитина народилася вчасно.
Процедура операції включає в себе якусь подобу кесаревого розтину. Спочатку лікарі роблять надріз розміром 4,5 см, а потім через нього проводять реконструкцію хребта, після чого всі зашивається. Після такої операції дитина з'являється на світ шляхом кесаревого розтину.
«Успішно усуваючи дефект до народження, ми даємо дитині можливість отримати найкращий можливий результат і істотно покращуємо якість його життя», — заявив доктор Кас.
Щорічно в США народжується понад 1,5 тисячі дітей з подібною вродженою вадою розвитку. Якщо фетальна хірургія отримає поширення, це стане шансом на нове життя для дітей з багатьма іншими генетичними відхиленнями.
Джерело: ukr.media