© depositphotos.com
Коли настає менопауза? Чи є життя після клімаксу? На ці питання тобі відповість tochka.net.
Менопауза (або клімакс) – період, коли в жіночому організмі “відключається” дітородна функція. Гормони жінки влаштовують справжню перебудову – знижується вироблення естрогену, а на зміну йому приходить естрол.
Зазвичай жінки бояться клімаксу, а менопаузою лякають, але якщо трохи розібратися в питанні, все виявляється не на стільки страшним, як здається. Для початку, потрібно зрозуміти, що таке клімакс і змиритися з тим, що уникнути його не вийти. А ось зробити цей період менш болючим – в твоїх силах. Ми розповімо тобі все (або трішки більше) про те, як це зробити.
Давай розберемося, що таке менопауза. Можна виділити три етапи клімактеричного періоду:
- Пременопауза – перша стадія клімаксу, яка проявляється в 45 років. Але бувають випадки, коли вона настає в 38-40 років або не проявляється до 50. У цей період з’являються нерегулярні місячні, інтервали циклу збільшуються. Ти можеш відчувати нудьгу, нервозність або слабкість. Також на цьому етапі відчувається зниження лібідо і можуть початися порушення сну. Твоїми супутниками під час переменопаузе можуть стати мурашки по шкірі, озноб, пітливість, гіпотонія, і прискорене серцебиття. Це теж перші симптоми клімаксу.
- Менопауза – другий етап, коли протягом декількох років місячні повністю припиняються. Зазвичай цей період приходить до 48-53 років, коли яєчники остаточно втрачають свою життєдіяльність. На цьому етапі ти відчуваєш потужні припливи жару, депресію. Відбуваються порушення сну і серцево-судинної системи, а підвищення кров’яного тиску може доходити до гіпертонічних кризів. Якщо ти дотримуєшся суворої дієти, то це може призвести до розвитку цукрового діабету другого типу.
- Постменопауза настає в той момент, коли після останніх місячних пройшов вже рік. Цей період триває до кінця життя. Нарешті зникають симптоми клімаксу поступово зникають.
© Depositphotos
Серед найпоширеніших і неприємних ознак менопаузи – припливи, пітливість, крихкість кісток, зміни зовнішності, слабкість, порушення сну, емоційна нестійкість і зміни в інтимній сфері. Давай розберемося, як вони проявляються:
- припливи – це раптове підвищення температури. Тобі може здаватися, що твоє обличчя “горить”. Такі напади можуть виникати кілька разів на добу, а їх кількість може досягати 40 і більше разів.
- пітливість – побочки припливів;
- крихкість кісток – твій організм втрачає кальцій;
- зміни зовнішності – одна з тих змін, яку бачать все навколо. Знижується кількість колагену і це позначається на шкіри, з`являються зморшки. Через зміни у метаболізмі ти починаєш повніти, навіть дотримуючись усіх принципи ЗСЖ;
- напади слабкості – цей симптом призводить до зниження твоєї працездатності;
- емоційна нестійкість – ти можеш стати дратівливою. Проявляться хандра і меланхолія, а також підвищена сентиментальність;
- порушення сну – ти можеш почати гірше засинати, але такі зміни є не у всіх, а тільки у третини жінок;
- проблеми в сексі – зниження лібідо, чутлива слизова оболонка статевих органів може призвести до болючого сексу.
Після всіх цих симптомів стає страшно і здається, що клімакс це мати драконів, кричуща “Дракаріс”. Але є кілька секретів, які допоможуть тобі пережити клімакс з мінімальними втратами.
Перейди на рибу. Цей продукт містить менше гормонів, ніж м’ясо, а океанічна риба ідеальна для регулювання обміну речовин.
Нещодавно ми зібрали 10 причин займатися сексом щодня.
Джерело: lady.tochka.net