Якщо ігрова залежність починає впливати на психічне або фізичне здоров'я і відбирати час у життєво-важливих активностей, це може бути сигналом такого розладу.
Всесвітня організація охорони здоров'я остаточно визнала ігровий розлад, інформує Ukr.Media.
Залежність від комп'ютерних ігор потрапила в 11-е видання Міжнародної класифікації під назвою «ігровий розлад».
11-е видання було затверджено Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я 25 травня. Але самі ці зміни наберуть чинності з січня 2022 року.
Ініціатором внесення «ігрового розладу» в міжнародну класифікацію виступив доктор Володимир Позняк. Позняк виділив ключові симптоми захворювання:
Ігри переважають над іншими активностями, все інше засувається на периферію.
Хворий втрачає контроль над часом, проведеним за іграми, а також ігнорує наслідки.
Зловживання провокують розлади у особистому, сімейному, соціальному та культурному напрямках. Можуть спостерігатися проблеми зі сном, харчуванням і недоліком фізичної активності.
Щоб бути діагностованим, «ігровий розлад» як поведінкова схема повинна проявлятися досить помітно, щоб погано впливати на особистість, її сімейні, освітні, соціальні та інші потреби. Також, він має проявлятися протягом тривалого періоду, не менше року.
У ВООЗ зазначають, що до цього стану схильна мала частина людей, що грають в комп'ютерні ігри.
Однак, якщо ігрова залежність починає впливати на психічне або фізичне здоров'я, і відбирати час у життєво-важливих активностей (наприклад, гравець за комп'ютером забуває про сон і їжу), це може бути сигналом такого розладу.
ВООЗ розглядали варіант включення ігрової залежності в офіційний каталог понад 10 років. Вкотре цю ідею висловили у грудні 2017 року.
Джерело: ukr.media