Більшість обіцянок диво-напоїв не має під собою жодної науково-доказової бази.
Маркетингову кампанію детокс-програм можна відстежити по кроках. Перший — сформулюйте проблему і підігрійте тривожність: нагадайте, скільки в повітрі шкідливих домішок, скільки хімічних добавок у водопровідній воді, як багато нітратів і пестицидів в овочах і фруктах. Другий — мимохіть згадайте літо, яке вже наближається, і майбутні дефіле в купальнику. Третій — запропонуйте рішення всіх проблем, що позбавить від токсинів, допоможе схуднути, оздоровить організм і дасть йому довгоочікувану відпустку для ремонту травних систем. Ось тільки більшість обіцянок диво-напоїв не має під собою жодної науково-доказової бази, інформує Ukr.Media.
Немає жодних гарантій оздоровлення, крім маркетингових обіцянок
Почнемо з важливого: а хто перевіряв ефективність? Досі не було проведено жодних досліджень у цій області. Більш того, згідно зі статтею у науковому журналі про дієтологію Journal of Human Nutrition and Dietetics, «ефективність застосування комерційних очисних дієт людьми ніколи не оцінювалася в рандомізованих контрольованих дослідженнях». Не маючи даних досліджень, неможливо знати напевно, чи корисне очищення соками.
У нашому організмі є повний набір інструментів для детокс
У нас вбудовані вроджені механізми, які піклуються про очищення організму та його злагоджену роботу. Завдання печінки, нирок, селезінки, легенів і навіть шкіри — виводити токсини. Якщо ви здорові, ці органи роблять свою роботу без вашої участі. Вони самі розщеплюють речовини, які надходять з їжею, всмоктують корисне і виводять шкідливе. Тобто травна система робить те, що обіцяють популярні чищення і детокс-програми, — позбавляє від токсинів.
Організму не потрібні вихідні
Існує така теорія: щоб нормалізувати роботу організму, йому потрібно давати перерву в перетравленні їжі. Тому прихильники детокс пропонують періодично пити тільки соки або смузі. Але немає жодного наукового доказу на користь такої теорії.
Ви будете втрачати м'язову масу
З схудненням від соків складно не погодитися: дефіцит калорій зробить свою справу, — але розберімося, що йде з вагою. При питному режимі ви «скинете», передусім, воду, стілець і м'язову масу. Вага, яку ви будете втрачати, в основному припадає на воду (соки мають сечогінний ефект), стілець і м'язи, оскільки білка ви майже не отримуєте. А це означає, що, як тільки ви повернетеся до твердої їжі, ця вага напевно повернеться, а над м'язами доведеться працювати знову.
Через чищення соками скаче цукор
З фруктовими соками ви будете отримувати забагато цукру. Процес перетравлення ускладнюється ще тим, що в соках немає клітковини або жиру, які б забарили розщеплення і всмоктування цукру (тому ви будете часто відчувати голод). Коли тілу потрібно переварити багато цукру відразу, підшлункова залоза виділяє інсулін, щоб переробити весь цукор, який потрапив у кров. Через інсулінову реакцію рівень цукру в крові може знизитися занадто сильно, і це позначиться на самопочутті (запаморочення, слабкість), якщо ви особливо чутливі до таких змін. Лофтон стверджує, що людям з гіпоглікемією, які схильні до непритомності, варто уникати чисток соками. «Чищення погано впливають на рівень цукру та електролітів, тому вони небезпечні для тих, у кого діабет, серцево-судинні, ниркові та інші захворювання», — стверджує Харрісон.
Джерело: ukr.media