Прорив у боротьбі з внутрішньолікарняними інфекціями.
Команда дослідників з Університету Астон в Бірмінгемі, Великобританія, знайшли спосіб протистояти поширенню супермікробів. Мова йде про мікробах, бактеріях і грибках, стійких до антибіотиків, інформує Ukr.Media.
Резистентні до антибіотиків штами мікроорганізмів — справжній бич сучасності. Бактерії і грибки пристосовуються до антимікробних препаратів, і звична терапія стає неефективною. Особливе місце тут займають внутрішньолікарняні інфекції.
Вчені на чолі з дослідником Річардом Мартіном виявили цікавий факт: виявляється, біоскло здатне вбивати резистентні штами. Є одне «але», скло було пофарбоване оксидом кобальту. З'ясувалося, що при контакті з цим склом бактерії, яких «не брали» антибіотики, загинули. При цьому скло з оксидом кобальту вбивало їх наповал — тобто, руйнуючи стінки безпосередньо, а не пригнічувало здатність до розмноження.
При цьому найбільш ефективно себе показало скло, розтерте на порошок і з найбільшою концентрацією оксиду кобальту. Як виявилося, цей метал вбиває найбільш небезпечні мікроорганізми, що пристосувалися до препаратів. Це кишкова паличка, Золотистий стафілокок, у тому числі стійкий до метициліну, і кандиди — зокрема, Candida Albicans.
Фахівці вважають, що використання біоскла з кобальтом у вигляді оксиду викорінить внутрішньолікарняні інфекції. Наприклад, у планах виготовляти з нього хірургічні інструменти, катетери та інші витратні матеріали.
Джерело: ukr.media