Утворення під шкірою: шишки, кульки, ущільнення, жировики

Виявивши у себе під шкірою ущільнення у вигляді кульки, людина починає переживати – пухлина! Чи так це насправді? І коли насправді є сенс турбуватися?

Різні утворення під шкірою – шишки, кульки, ущільнення, пухлини – поширена проблема, з якою стикаються дуже багато. У більшості випадків ці утворення нешкідливі. Деякі з них потребують лікування. Для цього необхідна консультація лікаря-дерматолога.

Ліпома (жировик)

Це доброякісні пухлини з жирових клітин. Ліпома прощупується під шкірою як м'яке утворення з чіткими межами, іноді горбистою поверхнею. Шкіра над ліпоми звичайного кольору і щільності, легко збирається в складку.

Найчастіше ліпома з'являється на волосистій частині голови, шиї, під пахвами, на грудях, спині і стегнах. При досягненні великих розмірів може заподіювати біль. При бажанні хірург може видалити ліпому за місцевим наркозом.

Атерома

Її часто плутають з ліпоми, також називаючи жировики. Насправді це кіста, тобто розтягнута сальна залоза, в якій закупорился вивідний проток. Вміст атероми – шкірне сало, яке поступово накопичується і розтягує капсулу залози.

На дотик це щільне округле утворення з чіткими межами. Шкіру над атеромами неможливо зібрати в складку, іноді поверхня над нею стає синюшного і на ній можна розглянути точку – закупорений проток. Атерома може запалитися і загноіться. Її також при необхідності видаляють хірургічним шляхом.

Гігрома

Це щільна малорухома кулька під шкірою, яка найчастіше з'являється на зап'ясті руки у вигляді шишки. Гігрома не болить і не заподіює шкоди, при розташуванні в інших місцях, наприклад, на долоні, може заважати щоденній роботі. При випадковому ударі гігрома може зникнути, так як являє собою скупчення рідини між волокнами сухожилка, яке при механічному впливі лопається. Якщо вона вас турбує, хірург підкаже, що краще всього робити в конкретному випадку.

Грижа

Відчувається як м'яке випинання під шкірою, яке може з'являтися при навантаженнях і повністю зникати в положенні лежачи або в стані спокою. Грижа утворюється в області пупка, післяопераційного рубця на животі, в паху, на внутрішній поверхні стегна. При промацуванні грижа може бути болючою. Іноді пальцями вдається вправити її назад.

Грижу утворюють внутрішні органи живота. Вони випирають назовні через слабкі місця в черевній стінці під час підвищення внутрішньочеревного тиску при кашлі, підйомі тягарів та інших навантаженнях. Небезпека в тому, що в будь-який момент грижа може ущемиться і стати хворобливим ущільненням. Необхідно відразу звернутися до хірурга.

Збільшені лімфовузли

Найчастіше вони супроводжують простудні захворювання. Лімфатичні вузли – це невеликі округлі утворення, які можна промацати під шкірою у вигляді еластичних кульок розміром від горошини до сливи.

Вони розташовуються групами в області шиї, під нижньою щелепою, над і під ключицями, під пахвою, ліктьових і колінних згинах, паху і інших частинах тіла. Це компоненти імунної системи, які як фільтр пропускають через себе межтканевую рідина, очищаючи її від інфекції, і пошкоджених клітин.

Збільшення розмірів лімфовузлів і їх болючість при промацуванні зазвичай супроводжують інфекційні захворювання – ангіна, отит, флюс, а також рани та опіки. Лікування основного захворювання, як правило, призводить до зменшення сайту.

Якщо шкіра над лімфатичним вузлом червоніє, а промацування його стає різко болючим, ймовірно розвиток лімфаденіту – гнійного ураження самого вузла. Можливо, буде потрібно невелика операція, але при ранньому зверненні іноді вдається впоратися з інфекцією за допомогою антибіотиків.

Якщо прощупується під шкірою цупке горбисте утворення, а шкіру над ним не вдається зібрати в складку, не виключено пошкодження вузла злоякісною пухлиною. В цьому випадку потрібно як можна швидше звернутися до онколога.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *