Як помічати зміни в організмі за станом обличчя

Обличчя — це свого роду відображення роботи нашого організму. І будь-які, навіть найнезначніші, зміни можна помічати на деяких його зонах, інформує Ukr.Media.

Вважається, що початок діагностики захворювань за обличчям прийшов до нас із давнього Китаю, де цілителі та майстри могли не тільки визначати стан організму за обличчям людини, але й навіть по її вушній раковині, по стану язика.

Час ішов, вчені почали краще розуміти фізіологію людини і з легкістю можуть сказати, що обличчя дійсно пов'язане із внутрішніми органами.

Але які ознаки на обличчі можуть говорити про те, що з організмом не все гаразд?

Очі

Перше, що явно можна побачити на очах людини — це колір білкової оболонки ока. Залежно від тієї чи іншої проблеми колір може змінюватися.

Наприклад, жовта склера говорить про проблеми з печінкою та її шляхами. Взагалі варто запам'ятати — жовтий колір найчастіше пов'язаний з печінкою. Це важливо.

Інший колір, що можна побачити червоний (зазвичай називають це гіперемія — стійке почервоніння). Почервоніння склери вже більш широкий прояв: це і високий тиск, і перевтома очей, синдром сухого ока, а також якісь проблеми з повіками, коли разом з почервонінням склери червоніє і повіка.

Помічайте ці зміни — це важливо. Що ще:

Мішки під очима. Ви думаєте це ознаки втоми та безсоння? Не завжди це так. Мішки під очима, тобто набряклість може стати проявом високого тиску, а також порушень у роботі нирок. Також, як і темні кола під очима говорять про те, що з нирками не завжди все гаразд.

Очі починають випинатися: може говорити про зміни в роботі щитоподібної залози.

Носогубний трикутник

Носогубний трикутник може вказувати на різні проблеми зі здоров'ям. По-перше, варто сказати, що ваш нежить може бути причиною не застуди, а проблем з кишечником. Так, нежить нерідко свідчить про проблеми з шлунково-кишковим трактом. Іноді закладеність носа, яка виникає раптово, може говорити про підвищення рівня тиску — ви можете легко це дізнатися, просто вимірявши його. Також, тут варто звернути увагу на колір носогубного трикутника:

  • Ціаноз (синюшність): проблеми з серцевою системою;
  • Гіперемія (червоність) — підвищення тиску;
  • Жовтяничне забарвлення не властиве вашому тону шкіри — печінка.

Губи також можуть говорити про те, що є ті чи інші проблеми. Природно, не так явно, але їх колір і положення також дуже важливі. Для початку варто сказати, що губи явний свідок нестачі тих чи інших речовин в організмі: вітамінів А, Е, В, заліза. За рахунок недостачі цих елементів в організмі губи можуть тріскатися, лущитися. Все це говорить про те, що вам чогось не вистачає.

Також звернути увагу варто на куточки губ — іноді буває, що ви бачите людину, а у неї не активна якась сторона губ — це також не є добре і говорить про якісь проблеми.

Язик

Язик також може змінювати свій колір за рахунок чого бачать ті чи інші проблеми, що відбуваються в тілі.

  • Синюшність язика, синій кінчик — серцева система;
  • Блідий язик — нестача поживних елементів, зокрема заліза;
  • Сірий наліт, жовтий на язиці або білий — проблеми з шлунково-кишковим трактом;
  • Яскраво-червоний, фіолетовий, малиновий язик — дихальна система;
  • Чорний корінь язика — нирки;
  • Жовтий колір (не плутати з нальотом) — це має бути саме забарвлення — печінка.

Окрім цього згадуємо про сам стан шкіри: часті висипання, запалення, почервоніння. Можуть бути свідченням того, що ви не зовсім правильно харчуєтесь, вам не підходять якісь продукти. Дуже часто трапляється непереносність молочних продуктів. Щоб це зрозуміти — заведіть щоденник, де ви будете писати що ви їсте і як на це реагує організм. Ви відразу помітите, яка їжа вам не підходить і викликає проблеми на обличчі, які йдуть від травлення. Також дбаємо про достатність рідини і регулярну роботу травлення, так як продукти обміну речовин також можуть відображатися на обличчі.

Ранкова ж набряклість на обличчі, якщо ви не пили багато води на ніч і не їли солоного може говорити про проблеми в роботі нирок.

А часті висипання на губах, під крилами носа говорять про слабкі захисні сили. Річ у тому, що одного разу отримавши герпес на губах — він назавжди залишається з нами, але постійно гаситься захисними нашими силами, якщо ж вони слабкі, то висипання на губах стають нерідким явищем.

Залишайтеся красивими та здоровими.

Стаття має ознайомчий характер. Якщо у вас є які-небудь проблеми зі здоров'ям — завжди варто консультуватися з фахівцем, а не вирішувати їх самостійно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *