Пітниця з’являється у немовляти, адже шкірний покрив надто тонкий, а кровопостачання активне. Шкіра ще не здатна протистояти зовнішнім подразникам.
Розрізняють пітницю першого ступеня (помірне почервоніння шкіри малюка), другий (яскраве почервоніння з ерозіями) і третій ступінь (вологі почервоніння та навіть ранки).
Пітниця у малюків найчастіше з’являється за вухами, в паху, в складках шиї. Попрілості можуть бути причиною плачу дитини, адже шкіра малюка свербить.
Пітниця – особливо часте явище у немовлят, чиї батьки страждають від алергії, відзначають медики. lady.tochka.net розповість про можливі причини пітниці, що допоможе тобі вилікувати немовля від цієї недуги.
Причини пітниці
1.Перегрів дитини, рясний піт – одна з основних причин пітниці. Тож навіть якщо тобі здається, що у кімнаті холодно, не треба занадто кутати малюка. Вважається, що +18 – нормальна температура для дитини.
Головне в боротьбі з пітницею – стежити за температурою в приміщенні та частіше провітрювати.
2. Дитячий одяг, особливо неякісний, – теж одна із причин пітниці.
Подбай, щоб дитячий одяг був виготовлений із натуральних матеріалів і була просторий.
Це особливо актуально влітку та взимку, коли ввімкнений обігрівач.
Зверни увагу: навіть ковдра, виготовлена з синтетики, може стати причиною пітниці.
Переодягай малюка раз на 3-4 години. Змінюй підгузок часто, і не чекай, поки він наповниться до максимум, адже вологість – теж причина пітниці.
3. Пітниця може бути алергійною реакцією на підгузки певного виробника. Тож зміни марку – і, можливо, все мине.
Частіше влаштовуйте дитині повітряні ванни. Вважається, що дитина до року повинен перебувати без одягу не менше 40 хвилин на день. Навіть якщо надворі зима. Просто нагрій одну кімнату й влаштуй новонародженому маляті “голі” ігри.
© Thinkstock4. Мокрі пелюшки – теж причина пітниці, особливо, хоч це і дивно, в тих малюків, яких відучують від підгузків.
Коли в малюка пітниця, варто повернутися до підгузків, поки все заживе.
5. Причиною пітниці також може бути алергійна реакція на дитяче молочко, крем, мило, шампунь, присипку з тальком.
Спробуй не користуватися цими засобами. Можливо, пітниця мине сама собою.
Профілактика та лікування пітниці
Купай малюка в травах (череді, ромашці, шавлії) – це зменшить пітницю. У літню спеку купай малюка якнайчастіше, можна і 4 рази на день, і в прохолодній воді, з температурою 36ºC. Після купання обов’язково добре витри малюка і тільки потім одягай його.
Стеж за вологістю й температурою і в кімнаті (не більше +22). Якщо необхідно, купи зволожувач повітря.
Для місцевого лікування пітниці, або пелюшкового дерматиту, використовують різні креми та мазі на основі цинку й тальку з антисептичною дією.
Також використовується пурелан, д-пантенол, біпантен. Але найбільш перевірений засіб – прокип’ячена на паровій бані соняшникова олія.
З’ясуй, чи не є пітниця атопічним дерматитом.
Джерело: lady.tochka.net