Варені яйця — джерело білка і цінних жирів для організму, малокалорійний продукт, який легко і швидко готується. А як варити яйця правильно? Адже є кілька способів приготувати варене яйце: некруто, в мішечку, круто. Тут важливо вгадати з часом, щоб не переварити жовток. Сьогодні ми розповімо, як і скільки треба варити яйця, щоб отримати естетичну насолоду й ідеально приготований жовток, інформує Ukr.Media.
Варити яйця не круто
По-перше, прийшовши з магазину, треба гарненько вимити яйця із засобом для миття посуду або содою, щоб знезаразити поверхню шкаралупи. Зберігаються яйця, звісно, чистими й окремо від інших продуктів. А класти їх треба в холодну воду, а не в окріп. Щоб шкаралупа не тріснула під час варіння, можна додати у воду 1 ст. л. солі або проколоти нижню частину яйця. Так шкаралупа залишиться цілою.
Після того як вода закипить, зменште вогонь і варіть яйця залежно від того, що ви хочете отримати. Яйце некруто з рідким жовтком і приготованим білком вариться 3 хвилини. Яйце в мішечку із приготованим білком і рідким у центрі жовтком вариться 3,5 хвилини. Щоб яйце повністю зварилося (круто), треба варити яйця після закипання води 7-10 хвилин. За 7 хвилин жовток звариться, але буде м'яким, за 10 сильно затвердіє.
Щоб легко почистити яйця від шкаралупи, відразу після варіння опустіть їх у крижану воду. До речі, якщо яйце чиститься погано, це свідчить про його свіжість. Ще один спосіб легко очистити яйця від шкаралупи: перед варінням треба акуратно вдарити яйце з двох кінців так, щоб шкаралупа злегка тріснула.
Варіть яйця в підсоленій воді, вона не дасть білку витекти. Потім перекладіть зварені яйця в лоток і налийте у нього холодну воду. Закрийте лоток кришкою і струсіть протягом 1 хвилини. На очах шкаралупа сама відстане від яйця, залишиться тільки вийняти яйця з лотка і з'їсти їх.
Варити яйця без тріщин
Щоб зварити яйце пашот, доведеться трохи постаратися, адже воно вариться в окропі без шкаралупи. Кухарі роблять це так: додають у киплячу воду оцет і сіль і роблять лійку, у цей момент розбивають яйце і помішують у воду, через 4 хвилини яйце пашот готове. Сіль надає яйцю смаку, а оцет потрібен, щоб білок згорнувся. Після приготування треба опустити яйце в холодну воду, щоб змити оцет і зупинити процес приготування. Якщо ви колись пробували готувати яйце пашот, то знаєте, що з першого разу це не виходить зробити. Але ми люди прості, і знаємо кілька лайфхаків із приготування.
Харчова плівка. Щоб білок не розійшовся в окропі й тримав форму, простіше взяти шматок харчової плівки, акуратно розбити на неї яйце, щоб жовток не витік, посолити. Загорнути плівку в мішечок і покласти в окріп. Через 4 хвилини яєчко готове. Покладіть його на грінку з авокадо, розріжте ножем і насолоджуйтеся ідеально приготованим тостом із яйцем пашот.
Ще один спритний лайфхак — яйце пашот в ополонику. Розбийте яйце в піалу. Закип'ятіть воду і посоліть її. Вилийте яйце в ополоник і тримайте ополоник наполовину опущеним у воді. Коли білок згорнеться, опустіть яйце в окріп і почекайте ще 2 хвилини. Готово.
Для варіння яєць використовують спеціальні таймери. Деякі виглядають у формі яйця і в процесі варіння показують, до якої міри яйце зварене. Яйця можна варити не тільки на плиті, а й у мікрохвильовці та навіть у мультиварці.
Джерело: ukr.media