Хоч би що нам розказували про те, як це чудово – перейти на зимовий час, але організм має на це власну думку. І всупереч усім аргументам вчених тіло і розум уперто повторюють: «День став коротший! З роботи йдеш уже майже вночі…». І охоплює нудьга та важка втома на порозі нескінченної зими…
Що ж робити? Здатися та поринути в нудьгу на добрі півроку? Ні, з втомою можна боротися.
Опануй кілька прийомів боротьби з осінньою втомою й усміхайся! Розбуди себе легким масажем! Але зовсім не обов’язково замовляти на шосту ранку масажиста. Обійдися власними силами. Адже масажувати треба не все замучене втомою тіло, а тільки деякі точки.
Вказівними пальцями масажуй зону «третього ока» (трохи вище середньої крапки між бровами). Енергійними рухами пройдися по канавці під носом, «помуч» центральну частину підборіддя, мочки обох вух і кінчики всіх пальців. Ну що? Втома після тяжкого нічного сну відступає? І з’явилися сили підняти голову з подушки? Уже добре!
Іди на кухню. І випий склянку холодної води. Але не з-під крана! Хоч би відстояної, а краще – талої. Ми недооцінюємо «здатності» цього простого напою, віддаючи перевагу сокам, компотам (або пиву). А дарма! Наш шлунок потребує ранкового вмивання не менше, ніж обличчя й тіло. Водичка змиє зі стінок шлунка все зайве, поділиться своєю енергією.
© Thinkstock
А тим, хто має труднощі з кишечником, дуже корисно додати в склянку з водою ложку клітковини (продається в супермаркеті). Працює, як хороша мітла!
Легка зарядка – обов’язково! Наголошуємо: легка! Не варто з самого ранку навантажувати ще сонний організм важкою атлетикою. Звісна річ, у кожного свої уподобання. Але спробуй хоч би протягом одного тижня зустрічати день як справжній йог і виконуй комплекс вправ «Сурья намаскар». Не складно, але дуже ефективно!
Після зарядки вдар по осінній втомі фрешем! Дуже доречний свіжоприготовлений сік із моркви, апельсинів, яблук, гарбуза. У цих соках дуже багато вітамінів бадьорості: А, С і Е.
Сніданок – ще один спосіб додати собі бадьорості. Про те, який сніданок – кращий, дієтологи все ще сперечаються. Одні кажуть, що немає нічого кращого за гречану кашу з сиром, другі наполягають на важливості білків і пропонують яєчню з беконом, треті взагалі не радять їсти, допоки шлунок не заявить про свої права з усією визначеністю. Але в цьому випадку ми шукаємо невтомних борців з втомою, правда? Тому готуємо собі на сніданок вівсянку. З бананом, яблуками, горіхами – це додаткові «аргументи» у боротьбі з втомою.
Морепродукти – джерело хорошого настрою. Що ще може допомогти нам пережити зиму не у важкій нудьзі, в рідних обіймах втоми, а з бадьорою усмішкою на вустах? Морська капуста та риба. Магній, селен і цинк – це просто партизани в тилу в осінньо-зимової втоми. Збирай військо!
Попросимо допомоги й у риб’ячого жиру. Якщо все-таки депресія примудриться та зазирне у твою душу своїми мутними очима, постав перед нею заслін із риб’ячого жиру! Але приймати риб’ячий жир треба не менше місяця, по одній столовій ложці на добу. Несмачно? Огидно? А на свою кислу фізіономію та круги під очима дивитися не гидко? Вибирай: або риб’ячий жир протягом місяця або постійна втома на всю зиму (До речі, риб’ячий жир можна купити в ампулах)
І останній чудодійний спосіб: еліксир бадьорості, який прекрасно заповнює дефіцит кальцію, вітаміну С та підвищує життєвий тонус. Шкарлупу 5 домашніх яєць підсуши в духовці, щоб можна було очистити її від внутрішньої плівки. Подрібни шкарлупу на кавомолці та залий соком 10-15 лимонів. Лимони можна перекрутити на м’ясорубці разом зі шкіркою. Закрий суміш кришкою та постав у темне місце днів на 10. Шкарлупа повинна розчинитися в лимонному соку.
Потім додай сюди одну пляшку якісного коньяку і мед до смаку. Цей чудодійний еліксир бадьорості треба вживати по 1 ст. ложці 3 рази на день за півгодини до їжі. Після місячного курсу можна зробити перерву або скоротити норми: вживати настойку раз на день.
© Thinkstock
Загалом існує величезна кількість способів не піддатися осінній втомі та зимовій нудьзі. Психологи, наприклад, радять прикрасити своє життя в блакитні тони. Блакитний колір, як з’ясувалося, дуже добре впливає на психіку людини. Дієтологи впевнені в тому, що 400 гр фруктів врятують тебе від осінньої втоми. Любителі спорту, моржі та йоги теж здивовано знизують плечима: «Та яка там осіння нудьга, зимова втома? Людям просто ліньки працювати над собою!»
А може, вони мають слушність?
Джерело: lady.tochka.net