Голодування, або цілковита відмова від їжі – найшвидший спосіб схуднути? А головне – корисний? Так кажуть. А ще жартують: голодування – найкоротший шлях туди, де нікого не цікавить твоя зайва вага, неплоский живіт або пишні стегна.
Голодування: худнути чи мучитися?
Усім охочим розпочати голодну дієту дієтологи рекомендують ознайомитися з деякими фактами та «підводними каменями» процесу голодування.
1. Під час голодування з організму активно виводиться натрій, який тягне за собою воду із клітин – і людина швидко втрачає вагу, буквально тане на очах. Але щойно натрій починає надходити в організм, тобто ти починаєш вживати їжу, «зникле» повертається на свої місця.
2. Після голодування, коли ви повертаєтесь до свого звичного раціону, вага не лише повертається, а й збільшується. Такою є реакція на стрес, яким є для організму голодування. Тому, коли організм знову «починають годувати», він запасає калорії на випадок, якщо знову моритимуть голодом.
© Thinkstock
3. Під час голодування часто бувають мікро-втрати свідомості (мозок наче відключається на короткий час), потемніння в очах (наче «мурашки забігали»), непритомності тощо. Особливо небезпечно, якщо людина, дотримуючись голодної дієти, водить авто, а також робота вимагає підвищеної уваги, зібраності тощо.
4. Голодуючи, організм, щоб вижити, автоматично переходить на внутрішнє (ендогенне) харчування, втрачаючи близько 300 г м’язової (це не жир!) маси на день. На жаль, це удар не по целюліту та по складках на талії, а по органах. Адже, голодуючи, організм починає «їсти» сам себе.
5. У разі неправильного виходу з голодування проблем буде безліч. Одне з «побічних явищ» – летальний результат після першої ж ситної трапези з нагоди закінчення довгого голодування.
6. У разі безконтрольного голодування ризикуєш серйозно нашкодити своєму здоров’ю. Так, голодування може призвести до виразкової хвороби, анемії, облисіння, проблем із нирками та жовчним міхуром, порушення менструального циклу. І це не повний список «підводних каменів» голодування.
7. Голодування часто супроводжується підвищеною дратівливістю, агресивністю, а також порушенням сну, галюцинаціями, неврозами та іншими порушеннями психіки.
8. За словами експертів, голодування – непросте випробування для організму, тому лікарі рекомендують спершу спробувати 24-годинне утримання від їжі.
© Thinkstock
9. Під час голодування слід пити тільки свіжу воду або теплий трав’яний чай (без цукру). Кава, солодкий чай, фреші, газовані напої тощо – табу.
Зверни увагу! Під час голодування важливо дотримуватися водного балансу організму, тобто пити не менше 2,5 л рідини на день.
10. Як правильно виходити з голодування? Експерти рекомендують: перше, що треба з’їсти, щоб запустити кишечник – теплий варений помідор. Далі вживати тільки легку їжу дуже маленькими порціями. Перші три дні краще, щоб це були овочі на парі, рідкі страви (каша, суп), кисломолочні продукти.
Джерело: lady.tochka.net