«Мамо, купи морозиво!» – більшість батьків упевнені, що це прохання народжується разом із дитиною. І та сама більшість усе своє життя не може визначитися: записати морозиво до продуктів безперечно корисних і радувати малюка щодня чи все-таки обмежувати апетит дитини (як, наприклад, із шоколадом)?
Дієтологи зараховують якісне морозиво до корисних для здоров’я дитини продуктів. Адже в основі цих ласощів – молоко. Тобто той продукт, який у чистому вигляді більшість дітей п’є дуже неохоче. Тому дозвіл на щоденне поїдання морозива можна вважати легким і приємним способом забезпечити організму дитини безліч корисних речовин.
Із чого морозиво зроблене?
Спершу про хороше: молоко, вершки, цукор, яйця, натуральні добавки. А також: 20 амінокислот, 25 різних жирних кислот, вуглеводи, ферменти, вітаміни А, D, Е та групи В, а також кальцій, калій, залізо. Непоганий асортимент, правда?
А тепер про погане: більшість виробників не переймається виробництвом морозива з незбираного молока, використовуючи порошкове; заміняють натуральні молочні жири рослинними; дуже «прив’язані» до стабілізаторів, ароматизаторів, барвників, різних смакових добавок і підсилювачів смаку. Теж непоганий асортимент, так?
Деякі з харчових добавок морозиву просто необхідні. Так, у будь-якому морозиві неодмінно присутні стабілізатори. Вони потрібні для формування дрібних кристаликів льоду, без яких морозиво розтане дуже швидко. Сумлінні виробники використовують стабілізатори рослинного походження – Е 410, Е 412, і Е 471. Їх одержують із насіння рослин і вони не є шкідливими.
І все-таки, купуючи морозиво, зверни на термін його зберігання. Якщо виробник обіцяє, що й через рік його продукт не втратить якості – задумайся, завдяки яким таким стабілізатором стало можливим це «довгожительство».
Робимо висновки
Якісне морозиво для дитини безумовно корисно. Погане – шкідливе. Як знайти якісне?
Фахівці програми «Знак якості» провели комплексну оцінку п’яти торговельних марок морозива, представленого на ринку України. Зважали на все: уподобання споживачів, дані хімічного аналізу, умови виробництва тощо (До речі, технологія виробництва морозива представлена на малюнку).
© umservice
От висновки професіоналів:
ТМ «Геркулес» – оцінка «задовільно»,
ТМ «Рудь» – оцінка «добре»,
ТМ «Айсберг» – жодного бала,
ТМ «Три ведмеді» – оцінка «добре»,
ТМ «Ажур» – оцінка «добре».
Як бачиш, «відмінно» не одержав ніхто. От і думай, до корисних чи шкідливим продуктів зарахувати морозиво.
Як часто ти дозволяєш дитині ласувати морозивом? Обмеження виникають лише через побоювання захворіти на ангіну чи є інші причини?
Джерело: lady.tochka.net