Зміни в організмі, які можуть попереджувати про початок серйозних захворювань.
Регулярні самообстеження вдома можуть допомогти виявити і запобігти багатьом небезпечним захворюванням. Наприклад, 70% випадків раку молочної залози виявляються самими пацієнтами в результаті самостійного обстеження грудей вдома. Проте, якщо майже кожна дівчина знає, як вона може перевірити свої груди, дуже мало хто знає, як перевірити стан очей, язика і шкіри. У цій статті ми хочемо розповісти вам, на які сигнали тіла слід звернути увагу, щоб залишатися здоровими, інформує Ukr.Media.
Зміна ваги
Важлива контролювати вагу. Але слід пам'ятати, що радикальна втрата ваги не завжди добрий знак, так само, як додаткові 5-10 кілограм не завжди є результатом надмірної їжі. Причини раптових змін ваги можуть бути різними:
- Захворювання щитовидної залози призводить до надлишку або до дефіциту гормонів, що може призвести до різких змін ваги. Зверніться до ендокринолога для перевірки рівня тиреотропних гормонів. У деяких випадках лікар може призначити біопсію щитовидної залози.
- Ще однією причиною є відсутність достатнього сну. Оскільки ваше тіло сприймає недостачу сну як стрес, воно починає зберігати жир. Тому важливо встановити власний режим і спати не менше 8 годин на добу.
- Зайва вага також може бути викликана гормональним дисбалансом, який особливо помітний перед початком менструального циклу. У цьому випадку рекомендується звернутися до гінеколога та перевірити рівень гормонів.
Набряки
Якщо ви помітили збільшення маси тіла і розпухлі ноги, руки і пальці в кінці дня, то у вас можуть бути набряки. Причини набряків можуть бути різними:
- Припухлі риси обличчя та опухлі очі вранці можуть свідчити про проблеми з нирками. Важливо відвідати уролога і пройти ультразвукове дослідження всієї сечовидільної системи.
- Другою причиною набряків може бути високий кров'яний тиск і проблеми з серцем. Зверніть увагу на кров'яний тиск, тримайте його під контролем і відвідайте кардіолога, щоб перевірити ваше серце.
- Якщо ви помітили виступаючі вени на ногах, то ймовірно, що ваш набряк пов'язаний з варикозним розширенням вен. У цьому випадку ми рекомендуємо вам звернутися до флеболога, щоб перевірити стан ваших вен.
Синці на тілі
Якщо синці постійно з'являються на вашому тілі без будь-яких причин, то це є ознакою того, що щось у вашому тілі не працює належним чином. Синці можуть з'являтися з різних причин, таких як дефіцит вітамінів або захворювань, пов'язаних з кров'ю.
- Нестача вітаміну С, наприклад, може призвести до проблем з метаболізмом, що може викликати появу синців. У цьому випадку лікарі рекомендують урізноманітнити своє харчування і включити продукти, що містять вітамін С.
- Васкуліт може бути іншою причиною синців на вашому тілі. Це захворювання викликає запалення стінок судин і, зрештою, їх знищення. Відвідайте лікаря або флеболога і здайте загальний аналіз крові.
- Зниження утворення тромбоцитів (клітин, відповідальних за згортання крові) та їх швидкого розпаду може призвести до появи синців, і це захворювання називається тромбоцитопенією. У цьому випадку ми рекомендуємо якомога швидше звернутися до лікаря.
Стан язика
Колір вашого язика також може свідчити про наявність різних захворювань. Іноді на язику може бути білий еаліт, він може бути тонким або товстим. Якщо він тонкий і немає ніяких проблем з внутрішніми органами, то не варто турбуватися, оскільки таке буває навіть у здорових людей. Однак, якщо він товстий, то вам слід звернутися до лікаря і перевірити своє здоров'я якомога швидше.
- Білий шар означає, що є проблеми з травленням. Якщо ваш язик завжди білий, і ви часто відчуваєте болі в животі, ви повинні якомога швидше звернутися до гастроентеролога.
- Проблеми з печінкою або жовчним міхуром можуть викликати жовтіння язика і густий наліт. Крім того, у роті може з'явитися гіркий смак. Як і в інших випадках, ми рекомендуємо Вам звернутися до лікаря, якщо Ви помітили ці симптоми.
- При хронічних захворюваннях кишечника або при зневодненні тіла з'являється сірувато-жовтуватий наліт на язиці. Знову ж таки, слід відразу піти до гастроентеролога.
Білки очей
Колір білка очей може розповісти вам багато чого про ваше здоров'я. Їх нормальний колір білий, а жовті або червоні очі – ознаки патології. Якщо ви помітили будь-які зміни кольору білків очей, негайно зверніться до лікаря, щоб отримати правильне лікування. Ось що можуть означати ці зміни кольору:
- Білки очі можуть пожовтіти, якщо печінка пошкоджена.
- Червоні або жовті білки можуть бути викликані інфекційними або специфічними захворюваннями очей.
- Білки очі можуть бути червоними або жовтими після того, як довго сидіти перед комп'ютером або після інтенсивного фізичного тренування. У цьому випадку гімнастика для очей може бути дуже корисною.
Нігті
Зміни кольору нігтів і їхнього стану можуть бути причиною для занепокоєння. Зазвичай нігті гладкі, злегка опуклі і мають однаковий колір. Якщо ви помітили, що ваші нігті деформовані або змінили колір, для цього може бути декілька причин:
- Якщо на нігтях починають з'являтися жовті, коричневі або чорні плями і смуги, це сигнал грибкової інфекції, також відомий як оніхомікоз. Важливо звернутися до дерматолога – він виявить тип грибка і призначить правильне лікування.
- Майте на увазі, що дефіцит вітамінів D, B1, кальцію та заліза може деформувати нігті.
- Білі плями на нігтях, поломки і дрібні вм'ятини також можуть бути ознакою ревматизму. Не забудьте відвідати дерматолога, щоб з'ясувати причину деформації.
Ясна
Якщо здорові ясна раптово стають червоними або набряклими, то це є тривожним сигналом. Слабкі і хворі ясен є ознакою різних захворювань в ротовій порожнині. Ось деякі з них:
- Гінгівіт – це захворювання, коли слизова оболонка запалюється навколо конкретного зуба. Це призводить до кровотечі ясен, і ви можете відчути хворобливі реакції на холодну і гарячу їжу.
- Пародонтит – це інша хвороба ясен, де тканина відривається від зуба і залишає кишеню, де застрягають залишки їжі.
- Захворювання пародонту викликає повільний розпад ясен. Коріння зубів розкриваються і залишаються незахищеними, а тріщини між зубами збільшуються. Ми рекомендуємо вам відвідати стоматолога або пародонтолога, якщо виявлено будь-який з цих симптомів.
Джерело: ukr.media