Щоб бути у формі, вистачить 10 хвилин!

«Два-три зайві кілограми за зиму – це не трагедія, а неминуча данина холодному клімату», – стверджують дієтологи. Тіло, з тривогою сприймаючи холод, поспішає «вкритися» шаром жиру. І, незалежно від раціону, більшість людей за зиму набирає два-три кілограми.

Із приходом весни запускається зворотний процес: тіло хоче звільнитися від непотрібних кіло і до кінця травня – початку червня більшість дівчат із задоволенням відзначають: на вагах – норма!

Так, але сезон міні-спідниць настає наприкінці квітня… Отже, природній процес схуднення треба прискорювати! Як? Багатогодинними тренуваннями? Де взяти час? Від роботи не відірвеш, від сім’ї – також. Отже, доведеться місяць-два із жахом дивитися в дзеркало? Або зовсім припинити їсти?

«Усе не так погано!» – поспішає на допомогу наука. Зокрема, канадські вчені. Вони провели такий експеримент: групу добровольців просили крутити педалі велотренажера протягом однієї хвилини, але так інтенсивно, що частота серцебиття наближалася до максимальної. Після невеликої перерви – знову однохвилинний інтенсив і так 10 підходів.

Друга група випробуваних займалася в традиційному режимі: щоденні тренування тривалістю 2-3 години.

Підсумок: після закінчення певного часу м’язи тих, хто займався по 10 хвилин на день, але у специфічному режимі, були анітрохи не слабкіші, ніж у тих, хто тягав залізо по кілька годин.

Тобто короткочасні, але дуже інтенсивні тренування не поступалися ефективністю більш тривалим!

Чому? Учені ще не знають. Але є припущення, що короткі тренування здатні запускати процеси метаболізму на клітинному рівні з не меншою інтенсивністю, ніж багатогодинні.

Отже, можна приділяти собі, найкращій, по 10 хвилин на день і бути у формі? Принаймні, так стверджують канадські вчені… 

Але візьми до відома: тренування будь-якої інтенсивності неприпустимі на холодних м’язах. Навіть якщо ти плануєш відпрацювати на тренажері не більше 10 хвилин, 5 хвилин віддай розминці. Вона може бути найпростішою: потягування, енергійні махи руками та ногами, кілька присідань. Тур «З дивана – на тренажер» загрожує мікротравмами м’язів і проблемами з хребтом.

Навіть короткочасні тренування неприпустимі на повний шлунок! Навантаження на серце, робота всіх органів тіла у жорсткому режимі… Двох-трьох кілограм ти, звісно, позбудешся. Але чи принесе це користь здоров’ю? Сумнівно…

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *