Через брак нічного відпочинку в кровоносних судинах починають формуватися небезпечні бляшки.
Вчені з'ясували, як саме дефіцит сну збільшує ризик розвитку хвороб серця. Через брак нічного відпочинку в кровоносних судинах починають формуватися смертельно небезпечні бляшки, інформує Ukr.Media.
Сон тривалістю не менше 7 годин щоночі знижує ризик інфаркту або інсульту, як показало дослідження. Дослідження проводилося на лабораторних щурах і продемонструвало, що гризуни, які не висипалися, частіше стикалися з атеросклерозом – захворюванням, при якому в кровоносних судинах і артеріях на внутрішніх стінках формуються бляшки. Ці бляшки заважають нормальному протоку крові, через що серце недоотримує цієї цілющої рідини і в недостатній кількості постачає нею весь організм. Атеросклероз – одна з основних причин інфарктів.
Попередні дослідження показали, що дефіцит сну підвищує ризик серцево-судинних хвороб, але їх автори не змогли пояснити, яким чином це відбувається. І ось тепер вчені з Центрального госпіталю Массачусетсу провели перше дослідження, яке показало, що область мозку, залучена в процеси сну, пов'язана з кістковим мозком і може тим самим збільшити виробництво білих кров'яних клітин, які призводять до атеросклерозу.
Експерти традиційно рекомендують людям отримувати від 7 до 9 годин сну на кожну ніч. У 2015 році співробітники Центру по контролю і профілактиці захворювань США з'ясували, що 50% населення країни отримують набагато менше рекомендованих 7 годин сну. Брак сну збільшує також небезпеку розвитку ожиріння, діабету і навіть деяких пухлин. До недавнього часу вченим не були зрозумілі механізми цього взаємозв'язку. Ну а останнє за часом дослідження може бути ще одним аргументом для людей, щоб раніше лягати спати, відриваючись від телевізорів і комп'ютерів заради власного здоров'я і збільшення тривалості життя.
Джерело: ukr.media