Яку шкоду може принести людині багатозадачність

Деякі люди пишаються тим, що вони здатні одночасно працювати над вирішенням проблеми, прокручувати стрічку соцмереж і відповідати на електронні листи. Вони не замислюються над тим, які навантаження при цьому відчуває мозок. Робота у режимі багатозадачності негативно позначається на самопочутті, приносить багато шкоди, інформує Ukr.Media.

Незворотне пошкодження мозку

Дослідження американських вчених встановили, що у людей, які одночасно виконували кілька справ, щільність мозку у області, що відповідає за емоційний контроль, була меншою. Ситуацію погіршувало застосування мультимедійних пристроїв. Такі дії у тривалому режимі провокують незворотні наслідки.

Зниження ефективності та розумової працездатності

Кожне миттєве перемикання між завданнями викликає виснаження енергії і мозкових ресурсів. Це призводить до помилок, перешкоджає творчому мисленню, знижує продуктивність. Дослідження показало, що для того, щоб зосередитися на завданні після перерви, потрібно 23 хвилини. Величезна кількість часу може бути витрачена даремно через повторювані перемикання протягом дня.

Ослаблення розуму

Згідно з дослідженнями, у людей, які виконували одразу кілька завдань, рівень IQ відповідав віку восьмирічної дитини. Мозку складно обробляти одночасно багато потоків інформації. Через відсутність фокусування і уваги знижується здатність до ефективного навчання.

Створення занепокоєння

Багатозадачність збільшує вироблення мозком кортизолу, гормону, що викликає стрес. При цьому людина втомлюється розумово, що призводить до нового витка занепокоєння.

Зменшення емоційного інтелекту

Це поняття має на увазі два компоненти — самосвідомість і соціальну обізнаність. Багатозадачність вимикає частину мозку, яка відповідає за ці фактори.

Зниження творчого потенціалу

Нові думки, креативні ідеї приходять у момент високої концентрації розуму. Якщо вона відсутня через численні перемикання між завданнями, складно творити, генерувати щось оригінальне.

Перевтома і вигоряння

Коли мозок перемикає увагу з одного виду діяльності на інший, його префронтальна кора спалює насичену киснем глюкозу. Це паливо, яке необхідне для виконання завдань. Через короткий проміжок часу людина відчуває себе перевтомленою через дефіцит поживних речовин у мозку.

Прийняття дурних рішень

Постійні перемикання призводять до накопичення втоми, імпульсивної поведінки. Виснажений стан закінчується зниженням якості рішень з важливих питань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *