Влітку нас часто "тягне" на холодну їжу. Замість гарячих супів і других страв ми вважаємо за краще легкі салати і закуски, прохолодні напої і морозиво. Однак відмова від гарячої їжі далеко не завжди йде нашому організму на користь, інформує Ukr.Media.
Харчуючись виключно холодною їжею, ми ризикуємо нажити кілька вкрай неприємних проблем зі здоров'ям, — попередили гастроентерологи.
Проблеми з кровообігом
Для організму контакт з холодною їжею означає різку зміну температури. А це неминуче призводить до розширення або спазму кровоносних судин. Порушення кровообігу загрожує цілим списком неприємних наслідків: шумом у вухах, запамороченнями, нудотою. А також коливаннями артеріального тиску, що вкрай негативно позначається на роботі мозку і серцево-судинної системи.
Головний біль
Холодна їжа і напої з льодом можуть стати причиною так званого "холодового" головного болю. Відчувши холод у роті, організм кидається «рятувати» мозок і переганяє в нього велику кількість теплої крові. На тлі збою в кровообігу у людини починає раптово і сильно боліти голова.
Зазвичай хворобливі відчуття пульсуючі і різкі. Локалізуються вони в районі чола і передньої частини голови, але іноді боліти може і в районі очей, і за вухами.
Захворювання горла
Всупереч розхожому переконанню, сезон ангін — зовсім не зима, а літо. Річ у тім, що для горла небезпечні не скільки низькі температури повітря, скільки їх різкі перепади. Подібним "температурним гойдалкам" ми піддаємо свій організм саме в жарку пору року. Наприклад, коли сидимо під кондиціонерами, п'ємо крижану воду і їмо морозиво.
Переохолодження горла в спеку часто стає причиною ангін, фарингітів, тонзилітів, і навіть абсцесів — гнійних запалень піднебінних мигдалин. Щоб уникнути ускладнень, краще тамувати спрагу водою кімнатної температури або злегка охолодженою, але у жодному разі не крижаною. Не варто "накидатися" і на морозиво: йому треба дати злегка підтанути.
Проблеми з травленням
Холодна їжа вкрай негативно впливає і на наше травлення. Що буде, якщо з'їсти шматок холодного м'яса або курки? Така їжа занадто швидко "проскочить" через шлунково-кишковий тракт і не зможе затриматися в шлунку належний час. В результаті організму банально не вистачає часу, щоб переварити білок.
Не кращим чином справи йдуть і з жирами: в холодному вигляді розщеплювати їх набагато важче. Частим наслідком "холодного" перекусу стає тяжкість і відчуття тяжкості в шлунку.
Джерело: ukr.media