Як «Лікарі без кордонів» допомагають людям на Кіровоградщині (ФОТО)

Команди організації «Лікарі без кордонів» (MSF) фокусуються на створенні мережі для підтримки лікарень та фахівців, які надають першу допомогу. Здебільшого це тренінги та донації. Так, наприкінці травня команда MSF у складі психологів та лікарів з Аргентини та Мексики побувала з дводенним візитом у Голованівську.

Зліва направо лікарі Олексій, Яніна та Юрій. Усі вони працюють у Голованівській лікарні, де команда MSF провела тренінги. 27 травня 2022 [Igor G. Barbero/MSF]

У селищі живе 16 500 людей. Також у громаді зареєстровані понад 1000 внутрішньо переміщених осіб.

Наприклад, у місцевій лікарні та центрі швидкої допомоги Олександр і Хуан Пабло, лікарі з Маріуполя та Аргентини провели тренінги про роботу в ситуаціях, де є багато постраждалих, а також — про знезараження. Іншими словами – про медичне сортування, коли є багато поранених, та  про те, як надавати допомогу у разі атаки з неконвенційної зброї.

«З 24 лютого у нас поменшало пацієнтів, – каже Яніна, лікарка із Запоріжжя. Вона до Голованівська переїхала ще два роки тому, – але приходять із важчими захворюваннями. Багато людей з області виїхало з України. І багато людей, які внутрішньо переміщені, не знають точно, що ми робимо».

Лікарка згадує, як у перший місяць війни лікарі працювали вночі, а хірургічна бригада цілодобово була в режимі готовності.

«Під час сигналу сирени ми разом з пацієнтами ішли до сховища. Тепер залишаємося у безпечній зоні – в коридорі. Останні місяці ми отримували гуманітарну допомогу. У сільській місцевості тренінги важливі для того, щоб персонал вдосконалював знання, не панікував і вмів діяти крок за кроком. У нас були діти з окупованих територій, як-от хлопчик з Маріуполя. Через місяць у бункері у нього розвинувся алергічний риніт [запалення слизової оболонки носа] і він був у поганому психологічному стані», – розповіла Яніна.

Лікарям теж непросто.

«Я намагаюся багато не думати. Найпростіше – це просто прийти на роботу, – каже лікар Олексій з Мелітополя. Він також переїхав до Голованівська ще два роки тому. – У Мелітополі ще досі залишається багато родичів. Мої батьки живуть біля військового аеропорту і постійно чують гул військових літаків. Люди, які намагаються виїхати з Мелітополя в інші куточки України, днями стоять на блокпостах».

Окремо з переселенцями у громаді провели індивідуальні психологічні консультації та групову психотерапію.      

Сандра (ліворуч) та її мати Марина родом із Харкова. З початку березня, вони живуть у селі поблизу Голованівська. 27 травня 2022 [Igor G. Barbero/MSF]

Наприклад, Сандра родом з Харкова ділиться про те, як війна вплинула на її життя. Вона навчається на останньому курсі. Стане бакалавром з міжнародного менеджменту.

«Я почуваюся добре, загалом, – каже Сандра. – Я жива. Зі мною батьки та чоловік. Ми одружилися тут лише місяць тому. Але я не можу читати новини. Лише однієї хвилини достатньо, щоб засмутитися і почати плакати… Я досі не можу повірити, що це можливо».

Вона з усіх сил намагається завантажити себе завданнями, як-от малювання чи написання віршів. Сандра каже: деякі друзі залишилися в Харкові, попри дуже важку ситуацію – одна дівчина, яка має маленьку доньку, живе у частково зруйнованому будинку.

«Я не сумую за жодними матеріальними цінностями, – каже Сандра, – але я сумую за своїм містом, за деревами, за будівлями. Я хотіла б просто повернутися додому».

Але потім згадує, чому вони залишили місто.

«Було дуже напружено. Я не могла з цим впоратися. Мене нудило, коли просто дивилась на їжу. Перші дні ми завжди ходили у сховище. Пізніше, коли падали бомби, ми пішли у ванну кімнату і прикрили голови подушками та ковдрами. Сіли навпочіпки й помолилися. Над будівлею пролетіли літаки. Звук бомбардування був таким гучним, що здавалося, ніби вони цілять у нас».

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *