Держава не може ефективно боротись з коронавірусом без програми інфекційної безпеки, тож кожний новий спалах вірусу призводить до локдауну.
Про це заявила відома лікарка-інфекціоністка, депутатка “Нашого краю” Миколаївської облради Світлана Федорова.
«Зараз очікуємо спалах, який буде триматися 1,5-2 місяці. У квітні рівень захворюваності почне знижуватися, але до липня «Омікрон» ще буде. Але на цьому пандемія не закінчиться. За «Омікроном» з’явиться новий штам», – говорить пані медик.
За її словами, епідемічна ситуація в Україні стрімко погіршується через катастрофічну нестачу медикаментів, відсутність запасів кисню, шалений брак персоналу.
«Реально лікарні забезпечені на 20-50% максимум залежно від регіону», – говорить лікарка.
Через бездіяльність уряду новий локдаун уже точно буде по всій країні, тож незабаром на «дистанційне життя» перейдуть усі українці. При цьому медик закликає бути обережними, уникати великих скупчень людей, дотримуватися правил безпеки і при перших симптомах залишатися вдома й відмовитись від усіх контактів.
«Головна відмінність симптомів «Омікрону» та «Дельти» від інших вірусних захворювань – в їх швидкості. Температура піднімається миттєво, особливо у дітей (у дорослих часто спостерігається несуттєве підняття температури, яке не корелюєся з реальною важкістю перебігу хвороби), зникає бажання їсти, дітки та люди похилого віку стають дратівливими та подекуди агресивними, безсилими та нервовими. Взагалі, саме супутні психологічні розлади, виділяють коронавірус серед інших застудних захворювань», – додає Світлана Федорова.
«Наш край» наполягає на тому, щоб в Україні терміново була ухвалена програма інфекційної безпеки. Це – конкретний і зрозумілий план дій, який допоможе взяти епідемію під контроль.
Програма інфекційної безпеки має передбачати забезпечення лікарняних закладів необхідною кількістю кадрів, медикаментів, засобів захисту, тестів. Однин із важливих аспектів програми – масове тестування населення. Крім того, документ передбачає міну графіків роботи підприємств та освітніх закладів з тим, щоб розвести пасажиропотоки у часі та, таким чином, уникнути скупчень людей у пікові години; створення ефективних систем провітрювання та знезараження приміщень освітніх закладів.
Джерело: zpu.kr.ua