Згідно з дорученням Держпродспоживслужби України спеціалісти продовжують здійснювати обстеження об’єктів питного водопостачання.
З початку поточного року на Кіровоградщині перевірено відповідність водопостачання для населення вимогам чинного законодавства на 4 об’єктах (2 – централізованого водопостачання, 2 – нецентралізованого), що взяті на баланс новоутвореними територіальними громадами. На всіх перевірених об’єктах водопостачання виявлені порушення.
Зокрема:
- не розроблена та не затверджена програма виробничого лабораторного контролю за безпечністю та якістю питної води (водогін с. Диківка, Пантаївська громада, Олександрійський район);
- відсутній проєкт із зазначеними зонами санітарної охорони джерела централізованого водопостачання,
- джерело (свердловина) не огороджене,
- не розроблений технологічний регламент або інший документ з описом технологічного процесу виробництва питної води,
- виробничий лабораторний контроль за безпечністю та якістю питної води не проводиться (Новоолександрівський водогін, Аджамська громада, Кропивницький район);
- не проводиться щорічне планове обстеження та ремонт колодязів,
- бетонована відмостка навколо колодязів в тріщинах, відсутні навіси, огорожа,
- порушується періодичність проведення лабораторного контролю за показниками безпечності та якості питної води (колодязі с. Новоолександрівка, Аджамська громада, Кропивницький район).
За інформацією балансоутримувачів з 1 січня 2022 року в рамках виробничого лабораторного контролю досліджено 166 зразків води питної з об’єктів централізованого водопостачання – 83 зразки за санітарно-хімічними та 83 за мікробіологічними показниками. Виявлено 5 відхилень за санітарно-хімічними показниками та 3 відхилення за мікробіологічними по водогонах Катеринівської ТГ.
З метою усунення порушень на балансоутримувачів та органам місцевого самоврядування направлено листи з пропозиціями.
Джерело: zpu.kr.ua