В Україні підтвердили випадок поліомієліту у 1,5-річної дитини з Рівненської області. Як повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я, дитина не була вакцинована.
Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.
Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.
Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНР) та без її ураження. Варто зазначити, що навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНР) здатний дуже нашкодити хворому.
Всі вони несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта.
За інформацією МОЗ, рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 року є недостатнім, за вісім місяців – 53 %. За таких темпів до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показнику в 95 % не вдасться.
В Україні наразі є достатня кількість ефективних вакцин від поліомієліту, які закуплені за кошти державного бюджету.
Де, коли та кому варто вакцинуватися?
Вакцинувати від поліомієліту потрібно з народження малюка. Щеплення обов’язково потрібно проводити комплексно, не пропускаючи жодного для збільшення резистентності організму до хвороби.
1 доза – 2 місяць життя дитини.
2 доза – 4 місяць.
3 доза – 6 місяць.
4 доза – 18 місяць.
5 доза – 6 років.
6 доза –14 років.
Безплатна вакцинація проти поліомієліту проводиться у сімейного лікаря чи педіатра в державних медичних закладах, а також приватних, що уклали договори із Національною службою здоров’я України.
Нагадаємо, яких щеплень бракує в українському календарі вакцинації: досвід Європи та США.
Джерело: gre4ka.info