Як зовнішність і поведінку керівника впливає на колектив © Depositphotos
Зовнішність і поведінка керівника важливі не тільки для підлеглих, а й для партнерів. І хоча лукізм — дискримінація за зовнішнім виглядом засуджується суспільством, але продовжує працювати і підносить бонуси для тих, хто ретельно готується до важливих зустрічей. І йдеться не лише про підготовку презентації, а й про зовнішній вигляд, каже СЕО Isobar Ukraine Анна Жуковська. Наскільки важливо виглядати стильно і вести себе правильно для керівника і як підтримувати корпоративний дух під час віддаленої роботи tochka.net розповіла директор з 14-річним досвідом роботи Анна Жуковська.
Анна Жуковська, СЕО Isobar Ukraine © прес-служба
Чудова Меріл Стріп у фільмі “Диявол носить Prada” одним рухом брови давала зрозуміти підлеглим, чи їх стратять чи помилують і вражала їх уяву своїм ідеальним стилем. Я роблю це поглядом і щиро вважаю, що зовнішність і поведінка керівника грають величезну роль для обстановки в колективі.
Я — професіонал з досвідом роботи генеральним директором вже більше 14 років. Мені 49, моїм підлеглим, в середньому, 25 років. У кожного з нас свій стиль, але ми всі у тренді і доглянуті. Важливо, коли навколо тебе охайні люди, які стежать за собою. Я знаю, що колеги обговорюють мою зовнішність, мій гардероб і то, як мені вдається так добре виглядати. І це страшенно приємно. А ще, це дисциплінує моїх співробітників. Навіть на віддаленій роботі ми домовилися про те, що на онлайн-зустріч приходимо як на звичайну. Все заради того, щоб налаштувати себе і оточуючих на робочий лад і проявити повагу до колег. До того ж, люди, які відносяться до себе з любов’ю, більш продуктивні і креативні, а для нашого бізнесу це дуже важливо. Ми часто зустрічаємося з клієнтами, які оцінюють не тільки наші презентації та мистецтво ведення переговорів, але і зовнішній вигляд — це ж код, за яким ми оцінюємо своїх і чужих. Наприклад, нещодавно у нас були великі і важливі переговори, на яких нам потрібно було справити враження одночасно і на чоловіків, і на жінок, на СЕО, юристів, фінансистів і маркетологів. Команда підготувала круту презентацію, і ми подбали про наш зовнішній вигляд. Мені зіграли на руку нюдовий макіяж, гладке зібране волосся, скромні окуляри, чорний класичний костюм, блиск в очах і щира посмішка. Ми отримали контракт на 5 років.
Незважаючи на те, що лукізм — саме так називається дискримінація людей за зовнішнім виглядом — як і будь-яка дискримінація — це погано, людям поки дуже складно перемогти власну природу і відмовитися від сприйняття симпатичних людей як хороших. В рамках експерименту команди дослідників з Массачусетського технологічного інституту, людям з різних країн показували учасників політичних перегонів і просили вгадати хто переможе. 75% людей робили ставки на одних і тих же кандидатів, і вгадували правильно. Вони вибирали найпривабливіших. Зовнішність — те, що визначає нас в очах оточуючих. Але ми всі дивимося не тільки на зовнішній вигляд. Я дуже люблю красивих людей, але щиро вірю, що по-справжньому прекрасні тільки люди, у яких все добре не тільки зовні, але і всередині. Під час спілкування з людьми я дивлюся на те, як вони висловлюються про колег і конкурентів. Якщо критика на їхню адресу ллється рікою абсолютно безпідставно, я стираю цих людей зі свого найближчого оточення. Розмовляю, звичайно, але знеособлено. Я звертаю увагу на об’єктивність, збалансованість в оцінці вкладу кожного. На те, як “любимчики” відгрібають так само, як і всі, якщо нафакапили. Мені важливо зрозуміти, що людина вміє не довести ситуацію до точки неповернення, а почати діяти задовго до неї. Для мене неймовірно важливі пунктуальність і виконання своїх обіцянок — це мої цінності і принципи. Людям доводиться змінюватися, інакше вони зі мною довго не затримуються.
Керівник повинен давати підлеглим дуже чіткі вербальні і невербальні сигнали. Люди зчитують їх і розуміють, чи варто їм хвилюватися за своє майбутнє або все буде добре. Саме цих сигналів дуже не вистачає тим, хто працює віддалено. За даними дослідження американської компанії Vocon, яка створює офісні простори, на початку карантинів навесні 2020 року 56% компаній оцінювали продуктивність віддаленої роботи як “чудову”. Але вже в листопаді 40% опитаних відзначили, що продуктивність падає, а 25% — що співробітники вигоріли через необхідність працювати вдома. І відсутність можливості зчитувати вербальні і невербальні сигнали колег і керівництва — одна з причин. Мої співробітники по одному тільки моєму “Добрий день!”, розуміють з якими питаннями до мене сьогодні не варто звертатися, а з чим варто обов’язково прийти. Доглянутий керівник з ясним поглядом і спокійним поведінкою створює більше мотивації співробітників у турбулентний період, ніж будь-які запевнення, що все буде добре. Головне, давати однозначні сигнали. Я роками тренувалася, щоб мої посили були прості і зрозумілі оточуючим і рада, що у мене виходить у 90 випадках зі 100. Залишилося досягти майстерності Міранди Прістлі!
Раніше ми розповідали, чому бізнес-література працює не для всіх.
Джерело: lady.tochka.net