Як вилікувати молочницю назавжди © depositphotos.com
Молочниця досить неприємне захворювання, яке завдає багато незручностей. Особливо прикро, коли після лікування молочниці, вона повертається знову і знову. Ми вирішили дізнатися, як вилікувати молочницю раз і назавжди. З питаннями, чому та коли виникає молочниця, та які заходи з профілактики захворювання варто робити, ми звернулися до лікаря-гінеколога-акушера Олени Орлової зі Smart Medical Center.
Що таке молочниця та чому вона виникає
Наукова назва молочниці — кандидоз — це стан, пов’язаний з тим, що на поверхні шкіри, починає наростати у великій кількості грибкова мікрофлора і вона викликає патологічні стани, пояснює лікар Орлова. Існує кілька форм кандидозу:
Носійство — зустрічається у людей, які не мають клінічних проявів, проте є носіями захворювання.
Гостра — пацієнти скаржаться на відчуття свербіння, висипання, виділення із статевих органів та набряк слизових оболонок.
Хронічна — у пацієнтів після недостатнього лікування виникають час від часу симптоми молочниці.
Олена Орлова
лікар-гінеколог-акушер
погляд експерта
Для того щоб не перевести патологічний стан кандидоз у хронічну форму, треба звернутися до лікаря, отримати повноцінну консультацію, пройти обстеження та кваліфіковане лікування. Взагалі молочниця лікується дуже легко, але головне вчасно поставити діагноз і провести правильне лікування. Якщо пацієнтка займається самолікуванням, вона може приймати препарати у недостатній дозі, недостатню кількість днів або препарати, до якої флора кандида є нечутливою. У такому разі наступає покращення, але одужання немає, захворювання переходить у хронічну форму і час від часу молочниця буде турбувати.
Причини виникнення та профілактика молочниці
За словами лікаря Орлової, молочницю провокує послаблення імунітету. Тобто вона може з’являтися через: інфекційні захворювання, у період загострення хронічних захворювань, ендокринні захворювання: цукровий діабет, патологія щитоподібної залози; вагітність, довге вживання протизаплідних засобів. Також причиною молочниці можуть стати неякісні засоби гігієни, що містять штучні барвники, ароматизатори та лужне середовище.
Профілактика молочниці:
- Дотримуватися особистої гігієни,
- Відмовитися від ароматизованих засобів інтимної гігієни та тих, що містять штучні барвники,
- Ретельний підбір білизни (вона має бути з натуральних тканин),
- Дотримуватися здорового харчування, вживати більше кисломолочних продуктів (це допоможе нормалізувати природну мікрофлору),
- За можливості уникати стресів, перевтоми.
Будь у курсі: свербіж та виділення не завжди свідчать про молочницю, звертає увагу лікар Орлова. За її словами, ті ж самі симптоми можуть свідчити про інфекційні захворювання, у тому числі й ті, що передаються статевим шляхом.
Раніше ми розповідали, як позбутися від куперозу.
Джерело: lady.tochka.net