Українцям презентували як вже цьогоріч працюватиме гелікоптерна медична служба, як вид вдосконалення екстреної допомоги.
Пілотний проєкт з аеромедичної евакуації
Це спільний пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я, МВС та Нацполіції.
За інформацією МОЗ, йдеться про створення єдиного аеромедичного простору в Україні. Тобто пацієнти з інсультами, інфарктами, іншими загрозливими для життя та здоров’я станами чи травмами зможуть розраховувати на повітряне транспортування медичним гелікоптером. Також йдеться і про транспортування донорських органів.
Для цього нині виділили два сучасні вертольоти Н145.
Стартує пілотний проєкт з 1 квітня у Львівській області. А з 1 травня до проєкту приєднаються Київська область та місто Київ. Можливостями міжгоспітального транспортування будуть охоплені всі прилеглі до пілотних регіонів обласні центри та повністю територія Українських Карпат.
Де будуть пункти базування авіації?
Як пояснюють у МВС Львівський регіон охоплює 7 областей: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька, а Київський регіон включає в себе Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та місто Київ.
За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, до осені пункти постійного чергування авіації запрацюють по всій країні.
19 березня МВС презентувало карту, де саме будуть розташовуватися 15 пунктів постійного базування системи авіаційної безпеки. У Кіровоградській області визначена Олександрія.
– В усіх цих 15 точках буде чергувати льотна бригада та бригада медиків, про що ми вже домовились з очільником МОЗ Максимом Степановим, – каже Аресен Аваков. – І вони будуть у постійній бойовій готовності вилетіти на виконання завдання. Таке зонування вибрано не випадково, один пункт базування перекриває відстань у 350 кілометрів.
Система авіації МВС буде займатися не лише питаннями медицини, але буде залучатися і під час рятувальних операцій, гасіння пожеж та окремих військових завдань.
Джерело: gre4ka.info