Чимало людей розмовляє уві сні. Вчені навіть дали цьому явищу термін – сомнілоквія. Але чи можна вважати нічні бурмотіння хворобою?
У більшості випадків розмови людини, яка перебуває в стані сну, абсолютно нешкідливі. Але ви можете налякати членів своєї сім'ї, або ж змусити їх сміятися. Іноді людина може говорити тихо і невиразно, вимовляючи окремі безглузді слова, в деяких випадках мова може бути цілком осмисленою, а хтось може навіть кричати. Люди можуть говорити уві сні забавні речі, або навпаки грубі і різкі слова. Але переважно все, що вимовляється уві сні, не має ніякого смислового навантаження, інформує Ukr.Media.
Результати досліджень показали, що довше 30 сек. люди зазвичай не говорять. Це трапляється, коли людина занурюється у фазу швидкого сну. Саме в цей період відбувається активізація головного мозку, дихання стає частим і людина спостерігає дуже барвисті і реалістичні сни.
Однак сомнілоквія не вважається нормальним явищем, якщо це відбувається дуже часто, людина завжди кричить і здійснює безконтрольні різкі рухи. Цілком імовірно, що це симптом одного з таких розладів, як сомнамбулізм, синдром неспокійних ніг, синдром нічного апетиту або нічних кошмарів. Крім того, розмови уві сні можуть бути наслідком спеки, емоційного стресу, вживання наркотичних засобів або зловживання алкогольними напоями.
Відомо, що більше половини дітей до десяти років схильні говорити уві сні. У більшості це проходить, як тільки вони долають перехідний вік. І лише 5% людей зберігають цю здатність на все життя. Вони можуть говорити кожну ніч, а когось епізоди сомнілоквія наздоганяють досить рідко, наприклад, після перевтоми на роботі або серйозної стресової ситуації.
Лікування цієї проблеми не існує. І поставити "діагноз" зможе не лікар, а ваші сусіди по кімнаті. Фахівці рекомендують людям, яким не подобається подібне явище, намагатися уникати стресу і отримувати якомога більше позитивних емоцій протягом дня.
Джерело: ukr.media