Деякі звички є корисними для імунітету.
Немає чарівної таблетки або чудодійних добавок, які здатні зробити нашу імунну систему сильною. Але тренування, правильне харчування та навіть деякі повсякденні звички здатні гарно її зміцнити і допомогти у боротьбі з хворобами. Вивчайте, що варто робити частіше, щоб рідше хворіти, інформує Ukr.Media.
Сміятися
Щоразу, коли ви дивитеся комедію або просто смієтеся з друзями зі зрозумілих вам жартів, ви робите свій імунітет трохи сильнішим. Уся річ у тім, що сміх підвищує рівень антитіл у крові і лейкоцитів, які атакують і вбивають бактерії та віруси.
Співати
Коли наступного разу зберетеся у караоке, згадайте, що спів активізує функцію селезінки, допомагаючи збільшити концентрацію антитіл у крові і тим самим зміцнити імунну систему. Якщо ж ви не полюбляєте співати, то нічого страшного — дослідження підтвердили, що навіть регулярне прослуховування музики робить нас трохи менш сприйнятливими до хвороб.
Їсти жирне
Не втомлюємося повторювати: найгірше, що ми можемо зробити — перейти на раціон, бідний на жири. Чим більше здорових жирів — мононенасичених, багатих на корисні кислоти — ми їмо, тим рідше хворіємо. Річ у тім, що жири необхідні для вироблення гормоноподібних сполук, які допомагають регулювати реакцію імунної системи на інфекцію. І якщо ви їсте мало жирів або надаєте перевагу шкідливим транс-жирам, вашій імунній системі може просто не вистачити сил на повноцінну боротьбу.
…і рибу
Два в одному — корисні жирні кислоти омега-3 і білок, що зміцнює імунну систему. Усе це — морська риба жирних сортів. У тих, хто з'їдає хоча б дві порції такої риби на тиждень, менше запальних процесів у організмі і міцніший імунітет.
Займатися фізкультурою
Спорт — це здоров'я? Безсумнівно! Чим більш активний спосіб життя ми ведемо, тим сильніша наша імунна система, яка виробляє дедалі більше клітин крові, здатних атакувати небезпечних загарбників. Хочете застуджуватися у два рази рідше? Займайтеся спортом п'ять разів на тиждень!
…і відпочивати
Займатися спортом важливо, але ще важливіше — давати своєму тілу відпочинок. Після півторагодинного безперервного навантаження вироблення клітин, що борються з мікробами, званих макрофагами, тимчасово падає, і наші шанси захворіти підвищуються. Тому обов'язково потрібно влаштовувати вихідні і давати організму можливість перезавантажитися.
Перекушувати мигдалем
30 грамів мигдалю щодня є не лише смачними, але й дуже ефективними для профілактики респіраторних інфекцій. Річ у тім, що хімічна речовина, яка міститься у шкірці цього горіха, підвищує здатність лейкоцитів виявляти віруси, а також допомагає запобігти поширенню вірусу по всьому тілу.
Тримати ноги у теплі
Мама була права: холодні ноги — прямий шлях до застуди. Учасники одного з досліджень тримали ноги у мисці з холодною водою, а їх "колеги" — у порожній мисці. Через п'ять днів захворів кожен п'ятий з першої групи і кожен десятий — з другої. Саме час придбати собі теплі шкарпетки, правда?
Джерело: ukr.media