Пам'ятай, аби цей продукт приносив користь, варто із розумом додавати його до свого щоденного раціону.
Насіння чіа, яке, на думку вчених, прийшло до нас ще від ацтеків, стало надзвичайно популярними. Про його користь ми читаємо ледь не щодня, і навіть дієтологи радять приймати його в боротьбі з різними проблемами. Чи справді цілюще насіння ацтеків допомагає схуднути — розбираємося далі, інформує Ukr.Media.
Чим корисне насіння чіа?
Дрібне чорне насіння є джерелом білку, омега-3, омега-6, кальцію, магнію та інших компонентів. Омега-3 необхідне для нормального функціонування серця, омега-6 — для роботи суглобів. Тому суперфуд — твоя пігулка від серцево-судинних хвороб й високого тиску.
Магній, що міститься в продукті, впливає на роботу нервової системи, допомагає у боротьбі з поганим настроєм, стресом і депресією. Та пам'ятай — ці цілющі властивості чіа проявляються тільки у тому випадку, якщо ти вживаєш їх у вигляді порошку перед головним прийомом їжі. Якщо ж ти споживаєш тверді зерна, ти насичуєш організм клітковиною.
Дієтологи стверджують, що в порції насіння чіа міститься 11 г клітковини, що сприяє як схудненню, так і втамуванню голоду. Провокує втрату ваги й наповнює організм білком. За результатами дослідження Nutrition Metabolism, люди, які збільшують у своєму раціоні кількість білку до 30% і споживають 450 калорій на день, втрачають 11 фунтів (близько 6 кг) протягом 12 тижнів.
Чи варто худнути за допомогою чіа?
Не зважаючи на вищезгадані корисні властивості суперфуду, лікарі все ж не радять худнути за допомогою насіння чіа та жодного іншого продукту.
"Здорова дієта базується не на одному продукті, а на правильному харчуванні й регулярних тренуваннях. Чіа справді дозволить втратити декілька кілограмів, але не вирішить ваших проблем зі здоров ям та не покращить метаболізм. Аби схуднення було дієвим і не провокувало проблем зі здоров'ям, краще звернути до дієтолога", — рекомендує лікар Кара Харбстріт.
Кому не можна їсти насіння чіа?
Насіння чіа не має чітких протипоказань. Можлив лише індивідуальне несприйняття продукту, що трапляється досить рідко. Аби перевірити, спершу споживай не більше 1 ст. л. продукту на день. Суперфуд можна вживати навіть дітям від 1 року.
А якщо говорити про загальну порцію насіння чіа на добу, вона повинна становити не більше 2 ст. л., і на це є причина. Хоча цілюще насіння не викликає алергії, як деякі інші продукти, надмірне споживання клітковини (особливо для людей, які раніше не споживали її у такій кількості) може спричинити здуття живота або діарею. Цей процес легко пояснити. Ти коли-небудь готувала пудинг із чіа вдома? Помітила, як насіння стрімко збільшується у розмірі, коли всмоктує в себе рідину? А тепер уяви — цей процес відбувається у твоєму шлунку!
Проте не варто лякатися — якщо ти будеш дотримуватися норми, то це абсолютно нормальний процес. Головне — не заміняти насінням інші продукти, буцімто дієта на чіа допоможе втратити вагу. Таке навмисне зменшення різноманіття харчових продуктів спричить дисбаланс у твоєму раціоні і не наситить організм необхідними поживними речовинами.
Як споживати чіа з користю?
Аби цей суперфуд приносив твоєму організму виключно користь, варто із розумом додати його до свого щоденного раціону. Саме насіння не має смаку, але якщо його змішати з йогуртом, молоком або кефіром — ти отримаєш справжній супернапій!
"Їж чіа у сирому, підсмаженому, просоченому вигляді. Ще одна ідея — заміняй ними яйця у випічці, змішавши 1 ст. л. насіння з 3 ст. л. води", — радить Беккі Керкенбуш, медичний представник Вісконсінської академії харчування та дієтики.
Джерело: ukr.media