Діабетикам треба мати корисні звички.
Певні звички є особливо корисними, якщо ви страждаєте на діабет, — вони допомагають краще контролювати рівень цукру у крові і запобігати розвитку гіперглікемії, інформує Ukr.Media.
Вважається, що до 50 % дорослого населення планети може страждати на діабет 1 або 2 типу, або предіабет. Усі патології асоційовані з порушенням обміну речовин і впливають на те, як тіло використовує цукор у крові. Організму потрібно багато сил, щоб боротися з діабетом, — для цього, зокрема, лікарі рекомендують утримуватися від вживання алкоголю, паління або продуктів з високим вмістом цукру.
Експертами були названі п'ять особливо корисних звичок, якщо людина страждає на діабет.
Щоденні вправи
Біг підтюпцем, плавання, їзда на велосипеді або танці — усе це покращує природні механізми контролю рівня цукру у крові, оскільки змушує напружуватися м'язи, що використовують глюкозу. Також завдяки щоденним навантаженням загострюється чутливість до інсуліну, що служить профілактикою інсулінорезистентності.
Достатнє споживання води
Гідратація тіла знижує ризик серйозного пошкодження клітин крові, сприяє підтриманню рівня цукру у межах норми.
Уникнення стресу
Коли ми перебуваємо у стані стресу, виділяються певні гормони, під впливом яких підвищується концентрація цукру в організмі. Захоплення йогою і медитацією, щоб тримати під контролем стрес, є одним з найбільш корисних за наявності діабету.
Контроль ваги
Людина, яка не страждає на ожиріння, має менший ризик розвитку серйозних захворювань, включаючи діабет, а також ускладнень, якщо він вже є. Надлишки жиру асоціюються із запаленням, яке є пусковим механізмом для обмінних порушень, властивих діабету.
Достатній сон
Достатня кількість сну дуже важлива для здорового духу і тіла — безсоння може безпосередньо впливати на рівень цукру у крові, а також збільшувати вагу, провокуючи гормональний дисбаланс. Для профілактики різких коливань рівня глюкози важливо спати не просто достатньо, але й добре — сон не повинен бути поверхневим і занадто чуйним.
Джерело: ukr.media