Якісний нічний сон — основа твоєї продуктивності і краси © depositphotos.com
Часто буває, що режим дня збивається. Якщо ти не поспала нормально пару днів — нічого страшного не станеться. А ось якщо плаваючий режим сну має постійну основу — треба терміново виправляти це діло.
Через збитий режим сну ті стаєш роздратованою та менш продуктивною. Да і виглядати починаєш не кращим образом. Для того, щоб ти завжди висипалася, відчувала себе та виглядала на всі 100, tochka.net пропонує слідувати 10-ьом порадам, які налагодять твій режим дня.
Дотримуйся розкладу
лягай та прокидайся кожного дня в той самий час, та незабаром організм налаштується на неспання або відпочинок в “правильні” години. Правда, якщо ти звикла лягати далеко опівночі, змінити режим за один день не вдасться. Здвигай час на 20-30 хвилин щодня, та не піддавайся спокусі поспати довше в вихідні — графік знову заб’ється.
Обирай освітлення
Вночі в спальні має бути темно. Ти точно чула, що мелатонін — гормон, який забезпечує нормальний сон, виробляється тільки у повній темряві. В той самий час вироблення кортизолу, “гормону стресу”, знижується в темряві та підвищується у світлий час доби. Наш організм чутко реагує на зміни освітлення, сприймаючі світло, як сигнал до неспання. Так що прибери зі спальні нічники, гаджети, які світяться та повісь штори з щільної тканини.
Займайся спортом
Регулярна фізична активність допомагає не тільки бути у чудовій формі, але й позбавляє від проблем зі сном. Займатися спортом краще вранці або вдень. Якщо час на тренування є тільки ввечері — завершуй їх не пізніше, ніж за 3-4 години до сну.
Регулярні заняття спортом в правильний час сприяють відновленню здорового сну © depositphots
Контролюй своє харчування
Якщо ти страждаєш на безсоння, передивись свій раціон. У другій половині дня утримуйся від “важкої” їжі. Не варто “накопичувати голод” протягом дня, щоб потім наїстися на ніч. Вечеряй не пізніше, ніж за 3-4 години до сну. Якщо ти не можеш спати на порожній шлунок, влаштуй перед сном невеликий перекус — достатньо порції йогурту або трошки горіхів з сухофруктами.
Слухай спокійну музику
Неголосна спокійна музика покращує якість сну та знизить рівень стресу. Прослуховування такої музики перед сном допоможе скинути напругу важкого дня та ввійти в режим відпочинку. А от засинати під телевізор не рекомендується.
Слухай спокыйну музику перед сном © depositphots
Відмовся від кофеїну
Кофеїн — дуже потужній стимулятор нервової системи, що допомагає організму збадьоритися. Вранці багатьом це необхідно, але чашка кави, яку ти випиваєш у другій половині дня, може порушити твої плани на сон. Пам’ятай, що кофеїн міститься не тільки в каві, але і в чаї (в тому числі зеленому), в како, шоколаді, кака-колі та в енергетичних напоях. Уникай цих продуктів після обіду.
Якщо в тебе порушення сну – відмовся від кави у другій половині дня © depositphots
Заховай всі гаджети
Всі батьки знають, що, передивившись мультиків, діти становляться збудженими, примхливими та погано сплять вночі. На дорослу людину гаджети впливають так само. Перестань користуватися гаджетами хоча б за час до сну. Почитай книгу, а якщо без телевізора зовсім несила — подивись щось легке.
Не спи вдень
Буває, що після обіду дуже хочеться поспати. Існує два правила денного сну: він повинен бути коротким (не більш 15 хвилин) та не починатися пізніше за 16:00 — інакше ти не заснеш ввечері. А ось для людей старшого покоління денний сон часто буває необхідним. Літнім людям складно вирівняти свій графік сну, так як з віком організм виробляє менше мелатоніну, а якість та тривалість нічного сну знижаться.
Займись йогою
Заняття йогою, особливо медитація та дихальні практики, допомагають розслабитися та знайти внутрішню гармонію, що значно покращує якість сну. Як і зі спортом, в заняттях йогою важливі регулярність та систематичність.
Йога врівноважує © depositphots
Знизь температуру повітря в спальні
Одна з найчастіших причин безсоння — невідповідна температура повітря. Оптимальна температура для сну — 18—20 градусів. Не варто лягати спати в душній кімнаті: обов’язково провітрюй спальню перед сном та по можливості залиш вікно трошки відкритим на ніч.
Раніше ми писали про 12 традиційних страв до Різдва.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
- Як відновитися після новорічних свят: 7 способів
- 10 деталей, через які ти виглядаєш старше
Джерело: lady.tochka.net