Не варто їсти на ніч.
Лікарі назвали наслідки перекусів перед сном і їжі в нічний час. За словами фахівців з США, через вживання їжі перед відпочинком можуть початися зміни в роботі організму, інформує Ukr.Media.
В ході дослідження фахівці запропонували добровольцям харчуватися за суворим графіком протягом двох місяців. У період з 8 до 19 години вони повинні були їсти тричі і двічі робити перекушування. Через 8 тижнів графік вживання їжі змінювався. Тепер випробовувані повинні були їсти з 12 до 23 години. Між двома етапами експерименту була витримана пауза в 15 днів.
В результаті вдалося встановити, що час останнього приймання їжі перед сном визначає стан організму. Йдеться не лише про обмін речовин, що позначається на виробленні жирових відкладень, а й загальних функціях органів. Коли людина їсть у вечірній час, то під час сну процес синтезу гормонів починає змінюватися. Зокрема, інсулін виробляється в меншому обсязі, що призводить до надлишку глюкози в організмі.
При пізньому харчуванні з'являються збої у виробленні лептину і греліну. Вони надають прямий вплив на відчуття ситості. Через їх нестачу людина може відчувати голод навіть після щільного обіду. За словами фахівців, необхідно дотримуватися першого варіанту графіка харчування з трьома прийманнями їжі з 8 до 19 години.
Джерело: ukr.media