Останні місяці вагітності можуть дратувати майбутню маму.
До зустрічі з малюком залишилося зовсім трохи — 8-10 тижнів. Немовля рішуче готується до появи на світ, і це вимагає від мами дуже багато чого: адже своїх ресурсів у майбутнього малюка поки немає, він усе робить за рахунок організму матері. Другий триместр, коли усе зазвичай йде рівномірно, змінюється часом постійного дискомфорту. І ось до чого потрібно бути готовою на терміні після 30 тижнів, інформує Ukr.Media.
Хатня робота стає дуже важким завданням
На прибирання, готування і миття посуду йде неймовірна кількість енергії. Майбутня мама тепер втомлюється набагато швидше, ніж раніше, домашні справи буквально висмоктують з неї сили. А якщо вона при цьому ще й працювати продовжує, то до фізичної втоми додасться ще й нервове виснаження.
Печія і нетравлення вже не дивують
Дитина на цьому терміні настільки виросла, що для внутрішніх органів мами місця залишилося зовсім небагато. Матка, що збільшилася у десятки разів у розмірі, тисне на шлунок, викликаючи кислотний рефлюкс, печію і нетравлення. Відносини з їжею знову можуть розладнатися.
Погіршується сон
Знову ж таки тому, що малюк стає дедалі більшим. Він займає майже весь простір, і кожен його рух відчувається у тілі мами. Іноді ці ворушіння можуть бути навіть болючими, розбудити або змусити зупинитися, щоб подихати. Єдина втіха — ближче до дати пологів дитина починає рухатися менше.
З'являється кропив'янка — неприємний висип
На цьому терміні багато жінок зіштовхуються з підвищеним потовиділенням. Найсильніше страждає шкіра під грудьми: бюст росте, живіт теж, вони постійно контактують між собою, і починається подразнення. Боротися з цим можна, але певні незручності все одно є.
Починає протікати молоко
Приблизно на 32-му тижні таке цілком вже може трапитися. Організм щосили готується до початку грудного вигодовування, тож таке явище є цілком нормальним. Тільки не варто навмисно зціджувати молоко — через це можуть початися передчасні пологи.
Вага досі ще зростає
Це приблизно 0,5 кг на тиждень. А здається, ніби додаються усі п'ять. Різкий стрибок і справді може трапитися на терміні близько 32 тижнів. Але якщо до того екстремального набору не було, то і зараз турбуватися нема про що.
Втома і нещастя
Саме так можна описати стан майже кожної вагітної на 32-му тижні. Можна сказати напевно, що жінка досі ніколи у житті так не втомлювалася, якщо, звичайно, вона не брала участь у марафонах на десятки кілометрів. Дуже велика спокуса почати безперервно скаржитися на стомлення, почуття вічного нещастя і нервове виснаження. Але краще просто лягти.
Вранці стає дедалі важче вставати з ліжка
Іноді тому, що паморочиться голова — через нічне зневоднення, загальну неповороткість, зміну центру ваги тіла. Тут лікарі радять спочатку попити води, потім повільно і обережно встати: повернутися на один бік, спустити ноги з ліжка, поступово сісти. Потім перевести подих і повільно встати.
Втрата апетиту
Якщо ви думали, що з ростом дитини потрібно більше їжі, то ви помилялися. Навпаки, кількість їжі буде зменшуватися. По-перше, для неї просто немає місця. По-друге, перетравлювати важку їжу стає складно. По-третє, відчуття ситості триває довше.
Розтяжки, вони ж стриї Ця неприємність може трапитися і на пізньому терміні: ви прокидаєтеся, а живіт за ніч став схожий на величезний смугастий кавун. Це, звичайно, зовсім не обов'язково, багато чого залежить від генетичних особливостей майбутньої мами. Але попередити появу розтяжок насправді дуже складно, як і позбутися від них.
Не можна лежати на спині
Перш за все тому, що це незручно: у такій позі стає важко дихати. Причому не лише мамі, але й малюкові. У цьому положенні на пізніх термінах перетискається важлива кровоносна судина, що живить плаценту. У результаті дитина недоотримує кисню, може трапитися гіпоксія плода.
Дуже набридає бути вагітною
На пізніх термінах жінка відчуває більше дискомфорту, ніж щастя від майбутньої зустрічі з дитиною. Незручно робити усе: сидіти, стояти, лежати, спати. І хочеться, щоб це усе вже швидше закінчилося.
Джерело: ukr.media