Ці стереотипи не мають нічого спільного з дійсністю.
Молочні продукти щодня знаходяться на нашому столі. З дитинства ми знаємо, що вживання молока і продуктів його переробки необхідне для нормального функціонування організму. Але чи так насправді? У статті читач дізнається, які існують міфи щодо вживання молочної продукції, інформує Ukr.Media.
Молоко необхідне для зміцнення кісток
Це один із найпоширеніших міфів. Тим часом медичні дослідження британських лікарів показали, що немає ніякого зв'язку між кількістю спожитого молока і станом тканини кістки. Виявляється, випите дітьми, підлітками молоко не може запобігти переломи. А користь продукту виявилася непідтвердженою для жінок, які щодня вживали молоко протягом декількох років.
Кисле молоко є шкідливим при лактозній непереносимості
Це неправда. Якраз навпаки, за наявності такої особливості організму лікарі рекомендують замінити незбиране молоко йогуртом або кефіром. Причому йогурт буде найбільш корисною альтернативою. Необхідно стежити тільки за тим, щоб у йогурті не було хімічних консервантів.
Молочні продукти допомагають схуднути
Сметана, жирний сир і сир містять жири, що володіють найвищою калорійністю. Американські вчені довели, що молокопродукти із вмістом натуральної кількості жирів не можуть впливати на зниження ваги. Більше того, знежирена молочна продукція також не може сприяти схудненню. Для цього потрібно переглянути режим фізичної активності.
Дітям треба пити молоко
Це усталений стереотип, який не має нічого спільного з дійсністю. Організм навіть дворічної дитини може не перетравлювати молоко. А ось щоб діти дійсно були здоровими, батькам потрібно дотримуватися календаря профілактичних щеплень. Також дітям не треба давати газовану воду, чипси та інші шкідливі продукти. Некип'ячене молоко може бути причиною коліків у дитини.
Норму кальцію можна заповнити, споживаючи достатню кількість молока
Ні. Людині в добу потрібно до 1,2 кальцію. А в склянці міститься максимум 0,3 г цього мінералу. Якщо пити стільки молока, мінімум, чого можна досягти — вираженого розладу кишечника. А ось збалансоване харчування — запорука надходження достатньої кількості кальцію в організм.
Молочні продукти дійсно мають бути на столі у кожного. Однак, у всьому потрібно знати міру. Раціональне харчування допоможе зберегти здоров'я і попередити розвиток захворювань.
Джерело: ukr.media