Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України прозвітував про підписання двох контрактів щодо надання послуг лабораторної діагностики. Мова йде про визначення РНК коронавірусу SARS-CoV-2 методом полімеразної ланцюгової реакції. Обидва договори було укладено за так званою коронавірусною процедурою, тобто без проведення конкурентних торгів.
До цього обласний лабцентр не замовляв подібних послуг. А ще у кінці листопада директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко заявляв, що можливостей центру та лабораторії обласної лікарні поки достатньо для проведення усіх необхідних досліджень.
Першим підрядником, який виконає для Лабцентру 1765 ПЛР-досліджень, стало ТОВ «Сі Ес Ді Лаб». За умовами контракту, який було підписано 1-го грудня, приватники отримають 1,5 мільйона гривень за свою роботу. Таким чином один тест, проведення якого має здійснюватись протягом 24 годин з моменту отримання біоматеріалу лабораторією підрядника, коштуватиме 850 гривень, що відповідає середній ринковій вартості даних послуг.
Тим не менш за місяць до отримання цього замовлення, ТОВ «Сі Ес Ді Лаб» зголосилось надавати аналогічні послуги для Черкаського та Київського обласних лабцентрів. При цьому ціна за один тест для черкащан виявилась 830 гривень, а для столиці так й взагалі 700 грн/тест. Варто однак зауважити, що за умовами контрактів, доставка біологічного матеріалу здійснюється силами виконавця замовлень, тож різницю в ціні частково можна пояснити саме цим фактором.
Рядовому ж українцю проведення такого дослідження за власним бажанням коштуватиме в лабораторії «Сі Ес Ді Лаб» 1,5 тисячі гривень.
Київська фірма «Сі Ес Ді Лаб» була створена трохи більше 2 років тому, у жовтні 2018-го. Співвласниками підприємства вказані Єлизавета Дудіна, Валентина Топольницька, а також чеська «Biopticka Laborator s.r.o.».
Другим підрядником, який виконає для Кіровоградського обласного лабцентру 594 дослідження на 500,4 тисяч гривень, стала «Кіровоградська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів». Вартість одного дослідження від місцевих спеціалістів при цьому вийде дещо дешевшим від столичних колег – 842,4 грн/тест.
Строк дії обох договорів – до кінця поточного року.
Павло Лісниченко
Джерело: gre4ka.info