Декілька корисних порад для міцного сну.
Погодьтеся, кожен з нас знайомий з ситуацією, коли навіть після тривалого сну відчуваєш себе розбитим. А часом, навпаки, пара годин сну дає заряд бадьорості та енергії. Звичайно ж, перший і головний критерій сну, який йде на благо – це його кількість. Але при цьому відоме всім твердження, що спати потрібно 8-9 годин, не підходить для всіх, адже одному і 9 годин мало, а інший страждає від розбитості і відчуття "пересипу" і після 6 годин, інформує Ukr.Media.
Однак є нескладні правила, виконуючи які, ви зможете добре спати і при цьому висипатися
- Часто порушення сну виникає із-за відсутності режиму. Як розповість будь-який лікар, слід намагатися лягати приблизно в один час. Найкращим періодом для сну є відрізок з 11 години вечора до 5 години ранку. А ключовим – з 11 до 2 годин ночі, коли міцний сон і в силу особливостей біоритмів людини і володіє найбільшою відновлюваною силою.
- Перед сном не рекомендується переїдати, вживати кофеїн або алкоголь. Варто пам'ятати про те, що кофеїн міститься не тільки в каві, але і в шоколаді, кока-колі, у багатьох знеболювальних ліках.
- Гуляйте перед сном. Якщо не можете гуляти півгодини, проведіть на свіжому повітрі хоча б 10 хвилин або постійте цей час на балконі.
- Не спіть в другій половині дня, навіть якщо дуже хочеться – це може перебити сон. Ні в якому разі не сідайте в цей час в зручне крісло і тим більше не лягайте. Спробуйте якось відволіктися, перетерпіти. Через 15-30 хвилин сильна тяга до сну зазвичай проходить.
- Спіть з відкритою кватиркою – сучасні вікна це дозволяють робити навіть без протягів.
- Не засинайте, лежачи на спині, читаючи, дивлячись телевізор. Нехай у вас увійде в звичку засинати, склавши руки під щоку і повернувшись на правий бік.
- Засинайте в повній темряві, без будь-яких джерел світла, навіть незначних.
- Важливу роль відіграє матеріал, з якого виготовлена постільна білизна. Яким би привабливим не здавався шовк, він не годиться для здорового сну. Матеріалами для постільної білизни є бавовна, поплін та інші. А пухову краще замінити на вовняну білизну або з бамбуковим наповнювачем, так як вони захищають організм від перегрівання і дають шкірі дихати під час сну.
- Купіть ортопедичний матрац і подушки, які беруть природну форму хребта. Це позбавить вас від зайвих навантажень в якихось точках і спричинить за собою розслабленість.
Джерело: ukr.media