Огірки здатні позитивно вплинути на стан людського тіла.
Усіх людей можна умовно розділити на дві групи за харчовою поведінкою: "людина-помідор" або "людина-огірок". Перевіряється ця класифікація дуже просто — яких овочів ви додасте трохи більше, якщо потрібно дорізати салат до потрібного об'єму? Або, скажімо, прикрасити тарілку? (Пристрасних любителів болгарського перцю залишаємо на рівні похибки.) І якщо, на жаль, до "помідорного типу" у вчених виникла безліч питань і пересторог, то прихильність до огірків, особливо у розпал літнього сезону, виглядає на цьому тлі більш здоровою звичкою, інформує Ukr.Media.
Огірок є членом сімейства гарбузових і родичем як самого гарбуза, так і, наприклад, дині і кабачка. Створюється відчуття, що настільки популярна овочева культура не може бути ліками, проте у традиційній індійській медицині огірки використовують з давніх часів. Втім, парадокс у тому, що у давнину один цілий огірок вважався страшенно отруйним, оскільки скрізь був дуже гірким. Тому і використовували його у мікроскопічних дозах як ліки.
Попри величезні дослідження огірка у сільському господарстві, порівняно мало наукових даних опубліковано про хімічний профіль і терапевтичний потенціал цього овоча. У загальних рисах: крім колосальної гідратації організму, огірок має потенційну протидіабетичну і антиоксидантну активність; а ще — сприяє гарному очищенню, видаляючи накопичені вогнища старих відходів і хімічних токсинів. Його свіжий сік використовується для живлення шкіри, надаючи охолоджуючу і заспокійливу дію та зменшуючи набряки. Що є важливим у період літньої активності: огірок знімає біль від сонячних опіків.
Чи правда, що огірки замінюють воду?
Частково. Люди, які змушують себе пити воду, дійсно можуть частково замінити необхідне добове споживання рідини на салати з огірків. Адже кожен плід на 95 % складається з води — це допомагає нам не лише підтримувати гідратацію організму, але і виводити зайву рідину, і запобігати утворенню каміння у нирках. Тому дослідники рекомендують їсти огірки у спеку або відразу після тренувань, щоб заповнити сили. Через воду у огірках дуже мало калорій (15 ккал на 100 г), жирів (0,1 г) і холестерину. Однак настільки водянистий склад сильно "розмив" інші корисні властивості овоча. Огірки сильно програють своїм колегам у салаті відносно вітамінів — їх концентрація тут неймовірно низька.
Чи правда, що огірки допомагають профілактувати рак?
З огірка вченими було виділено кілька біологічно активних сполук, включаючи найхарактернішу для цього овоча — кукурбітацин. Ця речовина допомагає нашому організму знищувати атипові клітини, тобто ті, які потенційно можуть призвести до утворення злоякісної пухлини. Захист від онкологічних захворювань — головна користь від вживання кукурбітацина. Однак у цього елемента є одна побічна дія — він може викликати здуття живота у людей з розладом шлунку. Ось чому огірки, взагалі не рекомендують їсти перед сном.
Чи правда, що огірки зміцнюють кістки?
Доктор медичних наук, американський професор і експерт з клінічної фармакології Айк С. Аракелян — один з небагатьох, хто зараз займається вивченням огірків. Він написав кілька наукових статей. І довів — все ж таки деякі вітаміни у огірках збереглися. Наприклад, вітамін К, який пов'язаний зі здоровими кістками, що стають менш схильними до переломів. Правда, і його тут мізерно мало — одна чашка огірка містить 8,5 мкг вітаміну К, у той час як жінкам на добу рекомендується споживати 90 мкг, а чоловікам — 120 мкг.
Чи правда, що огірки бережуть наше серце?
Американська асоціація досліджень серця закликає людей споживати більше клітковини, оскільки це може допомогти запобігти накопиченню холестерину і, як наслідок, виникненню серцево-судинних проблем. Огірки є відмінним джерелом клітковини, особливо багато її міститься у шкірці.
Джерело: ukr.media